Kun 18+. Spil kan være vanedannende. Spil ansvarligt.

Spilleautomat fra Quickspin

Skulls Up!

RTP
96,26 %
Volatilitet
Meget høj
Maksgevinst
3.650x

Quickspin udgav spilleautomaten Skulls Up! i 2019. Der spilles på 5 hjul og 3 rækker med 243 måder at vinde på. Vigtigste funktioner: free spins, wildsymboler og respins. Nøgletal: en RTP på 96,26 %, meget høj volatilitet og en maksgevinst på 3.650x indsatsen. Tema: pirater. Der findes en officiel gratis demo.

Se de bedste casinoer til spilleautomater

Vi har ikke bekræftet, hvilken partner der har dette spil.

Læs hele guiden
Tilføjet 138 spilleautomater fra Quickspin
Spilleautomaten Skulls Up! fra Quickspin

Kort svar

Skulls Up! er en spilleautomat fra Quickspin (2019) med en RTP på 96,26 %, meget høj volatilitet og en maksgevinst på 3.650x. Spillet bruger 243 måder og har free spins, wildsymboler og respins. Der findes en officiel gratis demo. RTP'en kan variere fra casino til casino.

Vigtigste specifikationer

RTP
96,26 %
Volatilitet
Meget høj
Maksgevinst
3.650x
Gitter
5×3
Udbetaling
243 måder
Udgivet
16. december 2019
Indsatsinterval
0,10 US$–100 US$
Jackpot
Ingen

Højst bedømte casinoer (tjek, at spillet findes)

Vi har ikke bekræftet, hvilken partner der har dette spil.

  • Aurivo Casino100 % op til 1.000 $ + 200 free spins30x bonussen
    Få 200 spins + 100 % hos Aurivo Casino (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. 30x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 200 spins på Book of Dead til 0,20 US$. Krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    18+. Kun nye kunder. Min. indbetaling 20 US$. Omsætningskrav: 30x bonussen. Maks. indsats 5 US$ under omsætning. Free spins på Book of Dead til 0,20 US$ pr. spin. Spins krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Tilbuddet gælder i 30 dage. Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

  • Velmora150 free spins uden omsætningskrav Behold alle gevinsterUden omsætningskrav
    Hent 150 spins uden omsætningskrav hos Velmora (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. Intet omsætningskrav. 7 dage. 150 spins på Big Bass Bonanza til 0,10 US$. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    18+. Kun nye kunder. Min. indbetaling 20 US$. Intet omsætningskrav på gevinster. Free spins på Big Bass Bonanza til 0,10 US$ pr. spin. Tilbuddet gælder i 7 dage. Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

  • Kronos Royale200 % op til 2.000 $ + 10 % ugentlig cashback40x bonussen
    Få 200 % i bonus hos Kronos Royale (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 50 US$. 40x omsætning af bonus. Maks. indsats 10 US$. 60 dage. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    18+. Kun nye kunder. Min. indbetaling 50 US$. Omsætningskrav: 40x bonussen. Maks. indsats 10 US$ under omsætning. Cashback: 10 % af dit nettotab på casinoet hver uge (mandag til søndag), udbetalt kontant uden omsætningskrav hver mandag, op til 500 $ om ugen. Tilbuddet gælder i 60 dage. Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

Spillets tilgængelighed varierer fra casino til casino og fra land til land.

Hvad koster en time?

Temaer:

Pirater

Gratis demo Medlemmer

Prøv Skulls Up! med legepenge, før du beslutter, om du vil spille for rigtige penge. Officielle demoer fra Quickspin er gratis for medlemmer af GambGenius.

Medlemsadgang – hele guiden er låst op

Sådan spiller du Skulls Up! (kun medlemmer)

I stedet for faste linjer udbetaler ens symboler på tilstødende hjul i enhver position, startende fra hjulet længst til venstre. Jo flere ens symboler der er på hvert hjul, jo flere måder udbetaler kombinationen på.

Skulls Up! har en spilleplade på 5×3 med 243 måder.

  1. Sæt din indsats. Vælg din samlede indsats pr. spin mellem 0,10 US$ og 100 US$. Gevinster udbetales som multipla af denne indsats.
  2. Tjek gevinsttabellen. Åbn spillets infoskærm for at se, hvad hvert symbol udbetaler, og de præcise regler for denne version.
  3. Spin. Resultatet af hvert spin afgøres af en certificeret tilfældighedsgenerator, uafhængigt af tidligere spins.
  4. Udløs bonussen. Land det krævede antal scattersymboler for at starte free spins-funktionen.

Den komplette guide til Skulls Up!: sådan fungerer gevinsterne, 3 funktioner og 3 strategitips

  • Din indsatsplan: et budget på 50 US$ → cirka 0,12 US$ pr. spin (meget høj volatilitet)
  • Hvad 96,26 % RTP koster pr. 100 US$ omsat: 3,74 US$ i gennemsnit
  • 3 funktioner forklaret: free spins, wildsymboler, respins
  • Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$, tjekket mod minimumsindsatsen på 0,10 US$
  • 4 spilleautomater i samme stil og med højere RTP (op til 98,1 %)
  • Strategitips og en planlægger til spillesessioner for Skulls Up!

Gratis · intet betalingskort · kun 18+

Sælges aldrig · eksportér eller slet når som helst · Hvad får medlemmer?

Sådan fungerer gevinsterne (kun medlemmer)

Hvad 96,26 % RTP koster pr. 100 US$ omsat, maksgevinsten på 3.650x ved en indsats på 1 US$

Topgevinsten er begrænset til 3.650x din indsats. På et spin til 1 US$ er det 3.650 US$; til 0,20 US$ er det 730 US$. Når loftet er nået, slutter runden som regel med det samme.

Hvad 96,26 % RTP betyder

Forventet tilbagebetaling = indsats × 96,26 %
Over 100 US$ i samlede indsatser er det gennemsnitlige tab på lang sigt 3,74 US$

RTP er et langsigtet gennemsnit over millioner af spins. En enkelt spillesession kan ende langt over eller under, især på et spil med meget høj volatilitet.

Funktioner forklaret (kun medlemmer)

3 funktioner forklaret: free spins, wildsymboler, respins

Free spins

En bonusrunde med spins, der ikke koster noget af din saldo, som regel udløst af tre eller flere scattersymboler. Gevinster i runden lægges til din saldo, og i mange spil kan du genudløse ekstra spins.

Wildsymboler

Wilds erstatter almindelige gevinstsymboler og hjælper med at fuldende vindende kombinationer. De erstatter normalt ikke scatter- eller bonussymboler.

Respins

Udvalgte hjul eller hele spillepladen snurrer igen uden ny indsats, som regel udløst af en bestemt symbolkombination eller af en næsten-gevinst.

Strategitips (kun medlemmer)

  • Tilpas din indsats til volatiliteten. Meget høj volatilitet betyder, at de fleste spins taber, og at en stor del af tilbagebetalingen kommer fra sjældne store funktioner. Se det som underholdning med et stramt budget og en indsats på omkring 0,5 % af budgettet for spillesessionen eller mindre. En enkel regel: hav et budget, der dækker mindst 400 spins, så et budget på 50 US$ svarer til en indsats på cirka 0,12 US$.

2 tips mere og en planlægger til spillesessioner

  • Omsætning af bonus: ved 96,26 % RTP koster det i gennemsnit cirka 37,40 US$ at omsætte for 1.000 US$. Tjek bonusvilkårene, da nogle casinoer udelukker bestemte spil. Regn på det i omsætningsberegneren.
  • Sæt grænser, før du spinner. Beslut din tabsgrænse og spilletid på forhånd, og stop, når du når en af dem. Intet mønster eller spillesystem ændrer udfaldet af et spin.

Læs mere om det i RTP og volatilitet på spilleautomater forklaret og bankroll management.

Passer den til dit budget? (kun medlemmer)

Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$, tjekket mod minimumsindsatsen på 0,10 US$

Ved meget høj volatilitet anbefaler vi et budget på mindst 400 spins. Her kan du se, hvad det betyder for Skulls Up! (indsatser fra 0,10 US$ op til en maksimal indsats på 100 US$).

Indsatsplaner for Skulls Up!
BudgetIndsats pr. spinIndsatsintervalGennemsnitlig omkostning for 400 spins
20 US$0,05 US$Under minimumsindsatsen på 0,10 US$0,75 US$
50 US$0,12 US$Passer1,87 US$
100 US$0,25 US$Passer3,74 US$
250 US$0,62 US$Passer9,35 US$

Kun gennemsnit: en kort spillesession kan ende langt over eller under. Sæt en tabsgrænse, før du spiller.

Samme stil, bedre RTP (kun medlemmer)

4 spilleautomater i samme stil og med højere RTP (op til 98,1 %)

Spilleautomater med samme mekanik (måder at vinde på) og volatilitet (meget høj) som Skulls Up!, med en højere offentliggjort RTP. Casinoer kan stadig køre lavere versioner af dem alle.

Spørgsmål

Ofte stillede spørgsmål

Hvem står bag Skulls Up!?

Skulls Up! er udviklet af Quickspin og udkom i 2019.

Hvad er RTP'en på Skulls Up!?

Standard-RTP'en på Skulls Up! er 96,26 %.

Har Skulls Up! høj volatilitet?

Skulls Up! har meget høj volatilitet. Meget høj volatilitet betyder, at de fleste spins taber, og at en stor del af tilbagebetalingen kommer fra sjældne store funktioner.

Hvad er maksgevinsten på Skulls Up!?

Maksgevinsten på Skulls Up! er 3.650x din indsats, hvilket svarer til 3.650 US$ på et spin til 1 US$.

Kan jeg spille Skulls Up! gratis?

Ja. Medlemmer af GambGenius kan spille den officielle demo af Skulls Up! fra Quickspin gratis på denne side. Den bruger kun legepenge, så gevinster i demoen kan ikke udbetales, og den er for spillere på 18 år og derover.

Har Skulls Up! bonuskøb?

Der er ikke angivet noget bonuskøb for Skulls Up! i de kilder, vi har tjekket.

Hvor disse data kommer fra

Specifikationerne kommer fra udviklerens egen hjemmeside og 1 uafhængig slotdatabase. Casinoer kan køre versioner med lavere RTP, så tjek altid spillets regler, før du spiller.

Spillets grafik © Quickspin, vist for at identificere spillet.

Skulls Up! · Højst bedømte casinoer

Se de bedste casinoer til spilleautomater

Vi har ikke bekræftet, hvilken partner der har dette spil.

Findes ikke hos vores partnere

Lignende spilleautomater, du kan spille hos vores partnere

18+ · Nye kunder · Vilkår gælder. Tilgængelighed varierer fra land til land.

Spil skal blive ved med at være sjovt

Sæt indbetalingsgrænser, før du spiller, jag aldrig tab, og hold jævnligt pauser. Hvis spil holder op med at være sjovt, kan du få gratis og fortrolig hjælp døgnet rundt.

Værktøjer til ansvarligt spil