Vain 18+. Rahapelaaminen voi aiheuttaa riippuvuutta – pelaa vastuullisesti.

Red Tiger -kolikkopeli

Blue Diamond

RTP
96,17 %
Volatiliteetti
Korkea

Red Tiger julkaisi kolikkopelin Blue Diamond vuonna 2016. Pelissä on 3×1-pelialue ja 1 voittolinja. Tärkeimmät ominaisuudet: wild-symbolit ja uusintakierrokset. Tärkeimmät luvut: RTP 96,17 % ja korkea volatiliteetti. Teemat: eläimet, jalokivet ja klassiset kolikkopelit.

Mainosilmoitus: emme tällä hetkellä ansaitse mitään listatuista brändeistä; jos tämä muuttuu, kerromme sen jokaisen tarjouksen kohdalla. Näin ansaitsemme rahaa

Pelaa: Aurivo Casino (avautuu uuteen välilehteen)

Valikoimassa Red Tiger · tarkista, että Blue Diamond löytyy pelivalikoimasta omassa maassasi.

18+. Uudet asiakkaat. Min. talletus 20 $. Kierrätys 30x bonuksesta. Maksimipanos 5 $. Voimassa 30 päivää. 200 kierrosta peliin Book of Dead, arvo 0,20 $. Hyvitetään 20 kierroksen päivittäisinä erinä 10 päivän ajan. Kaikki ehdot ovat voimassa.

Tärkeimmät ehdot

Kaikki olennaiset ehdot ovat yllä olevalla rivillä.

Kaikki ehdot ovat voimassa. Pelaa vastuullisesti.

Lue koko opasLiity maksutta, niin suosikkilistasi säilyy kaikilla laitteillasi
Lisää
352 Red Tiger -kolikkopeliä Liity maksutta, niin voit seurata pelivalmistajaa Red Tiger ja nähdä sen uudet kolikkopelit ensimmäisten joukossa
Blue Diamond, kolikkopeli – Red Tiger

Pikavastaus

Blue Diamond on kolikkopeli, jonka Red Tiger julkaisi vuonna 2016. Tunnusluvut: RTP 96,17 % ja korkea volatiliteetti. Pelissä on 1 voittolinja, ja sen ominaisuuksia ovat wild-symbolit ja uusintakierrokset. RTP voi vaihdella kasinoittain.

Tällä sivulla9 osiota

Tärkeimmät tiedot

RTP
96,17 %
0,13 prosenttiyksikköä yli mediaanin (96,04 %)
Volatiliteetti
Korkea5/6 volatiliteettiasteikollamme
Osumatiheys
15,06 % (noin joka 6,6. kierros)
Pelialue
3×1
Voitonmaksu
1 voittolinja
Julkaistu
22. huhtik. 2016
Panosväli
0,10 $–50 $

Pelivalmistaja ei ole julkaissut: maksimivoitto, jättipotti

Kasinot, joilla on pelivalmistajan Red Tiger pelejä

Mainosilmoitus: emme tällä hetkellä ansaitse mitään listatuista brändeistä; jos tämä muuttuu, kerromme sen jokaisen tarjouksen kohdalla. Näin ansaitsemme rahaa

  • Aurivo Casino100 % aina 1 000 $ asti + 200 ilmaiskierrosta30x bonuksestaValikoimassa Red Tiger
    Pelaa sivustolla Aurivo Casino (avautuu uuteen välilehteen)

    18+. Uudet asiakkaat. Min. talletus 20 $. Kierrätys 30x bonuksesta. Maksimipanos 5 $. Voimassa 30 päivää. 200 kierrosta peliin Book of Dead, arvo 0,20 $. Hyvitetään 20 kierroksen päivittäisinä erinä 10 päivän ajan. Kaikki ehdot ovat voimassa.

    Tärkeimmät ehdot

    Kaikki olennaiset ehdot ovat yllä olevalla rivillä.

    Kaikki ehdot ovat voimassa. Pelaa vastuullisesti.

  • Kronos Royale200 % aina 2 000 $ asti + 10 % viikoittainen cashback40x bonuksestaValikoimassa Red Tiger
    Pelaa sivustolla Kronos Royale (avautuu uuteen välilehteen)

    18+. Uudet asiakkaat. Min. talletus 50 $. Kierrätys 40x bonuksesta. Maksimipanos 10 $. Voimassa 60 päivää. Kaikki ehdot ovat voimassa.

    Tärkeimmät ehdot
    Cashback
    Cashback: 10 % kasinon nettotappioista joka viikko (maanantaista sunnuntaihin), maksetaan rahana ilman kierrätystä joka maanantai, enintään 500 $ viikossa.

    Kaikki ehdot ovat voimassa. Pelaa vastuullisesti.

  • Lunaro100 % aina 300 $ asti + 100 ilmaiskierrosta25x bonuksestaValikoimassa Red Tiger
    Pelaa sivustolla Lunaro (avautuu uuteen välilehteen)

    18+. Uudet asiakkaat. Min. talletus 10 $. Kierrätys 25x bonuksesta. Maksimipanos 5 $. Voimassa 30 päivää. 100 kierrosta peliin Gates of Olympus, arvo 0,20 $. Kaikki ehdot ovat voimassa.

    Tärkeimmät ehdot

    Kaikki olennaiset ehdot ovat yllä olevalla rivillä.

    Kaikki ehdot ovat voimassa. Pelaa vastuullisesti.

Tarkista, että Blue Diamond löytyy pelivalikoimasta omassa maassasi.

Paljonko tunti maksaa?

Teemat:

Jäsenpääsy – koko opas avattu

Näin pelaat peliä Blue Diamond (vain jäsenille)

Voitto maksetaan, kun samanlaiset symbolit osuvat aktiiviselle voittolinjalle, yleensä vasemmalta oikealle vasemmanpuoleisimmasta rullasta alkaen. Kokonaispanoksesi jaetaan linjojen kesken, ja jokainen linjavoitto on linjapanos kerrottuna symbolin voittotaulukon arvolla.

Blue Diamond -pelin pelialue on 3×1. Voitonmaksu: 1 voittolinja.

  1. Aseta panoksesi. Valitse kokonaispanoksesi kierrosta kohden väliltä 0,10 $–50 $. Voitot maksetaan tämän panoksen kerrannaisina.
  2. Tarkista voittotaulukko. Avaa pelin infonäkymä nähdäksesi, mitä kukin symboli maksaa ja mitkä ovat tämän version tarkat säännöt.
  3. Pyöräytä. Jokaisen kierroksen tuloksen ratkaisee sertifioitu satunnaislukugeneraattori aiemmista kierroksista riippumatta.

Koko Blue Diamond -opas: miten voitot toimivat, 2 ominaisuutta ja 3 strategiavinkkiä

  • Panossuunnitelmasi: 50 $:n budjetti → noin 0,17 $ per kierros (korkea volatiliteetti)
  • Mitä RTP 96,17 % maksaa 100 $:n kierrätystä kohden: keskimäärin 3,83 $
  • 2 ominaisuutta selitettynä: wild-symbolit, uusintakierrokset
  • Panossuunnitelmat 20 $–250 $:n budjeteille, tarkistettu 0,10 $:n minimipanosta vasten
  • 4 samantyylistä kolikkopeliä korkeammalla RTP:llä (enintään 99 %)
  • Strategiavinkit ja pelikerran suunnittelija peliin Blue Diamond

Maksuton · ei korttia · vain 18+

Tietoja ei koskaan myydä · vie tai poista ne milloin tahansa · Mitä jäsenet saavat?

Miten voitot toimivat (vain jäsenille)

Mitä RTP 96,17 % maksaa 100 $:n kierrätystä kohden

Mitä RTP 96,17 % tarkoittaa

Odotettu palautus = panos × 96,17 %
Kun panoksia on yhteensä 100 $, pitkän aikavälin keskimääräinen tappio on 3,83 $

RTP on pitkän aikavälin keskiarvo miljoonien kierrosten ajalta. Yksittäinen pelikerta voi päättyä selvästi sen ylä- tai alapuolelle, etenkin pelissä, jolla on korkea volatiliteetti.

Ilmoitettu osumatiheys on 15,06 %, eli suunnilleen joka 6,6. kierros tuottaa jotain – tosin monet näistä voitoista ovat panosta pienempiä.

Ominaisuudet selitettynä (vain jäsenille)

2 ominaisuutta selitettynä: wild-symbolit, uusintakierrokset

Wild-symbolit

Wildit korvaavat tavallisia maksavia symboleita ja auttavat täydentämään voittoyhdistelmiä. Yleensä ne eivät korvaa scatter- tai bonussymboleita.

Uusintakierrokset

Valitut rullat tai koko pelialue pyörähtävät uudelleen ilman uutta panosta. Uusintakierros käynnistyy yleensä tietystä symboliyhdistelmästä tai ”melkein voitto” -ominaisuudesta.

Strategiavinkit (vain jäsenille)

  • Mitoita panoksesi volatiliteetin mukaan. Korkea volatiliteetti keskittää palautuksen harvinaisiin, suuriin voittoihin. Pitkät tappioputket ovat normaaleja. Pidä panokset pieninä (noin 1 % pelikerran budjetista tai vähemmän), jotta kestät heilahtelut. Yksinkertainen sääntö: varaa budjettia vähintään 300 kierrosta varten, joten 50 $:n budjetilla sopiva panos on noin 0,17 $.

2 vinkkiä lisää ja pelikerran suunnittelija

  • Bonuksen kierrätys: kun RTP on 96,17 %, 1 000 $:n kierrätys maksaa keskimäärin noin 38,30 $. Tarkista bonusehdot, sillä jotkin kasinot rajaavat tiettyjä pelejä pois. Laske omat lukusi kierrätyslaskurilla.
  • Aseta rajat ennen kuin pelaat. Päätä tappiorajasi ja pelikerran pituus etukäteen ja lopeta, kun jompikumpi täyttyy. Mikään kuvio tai pelijärjestelmä ei muuta kierroksen lopputulosta.

Lisää aiheesta oppaissa kolikkopelien RTP ja volatiliteetti selitettynä ja pelikassan hallinta.

Sopiiko se budjettiisi? (vain jäsenille)

Panossuunnitelmat 20 $–250 $:n budjeteille, tarkistettu 0,10 $:n minimipanosta vasten

Kun volatiliteetti on korkea, suosittelemme budjettia, joka riittää vähintään 300 kierrokseen. Tältä se näyttää pelissä Blue Diamond (panokset 0,10 $ alkaen, maksimipanos 50 $).

Panossuunnitelmat peliin Blue Diamond
BudjettiPanos per kierrosPanosväli300 kierroksen keskimääräinen kustannus
20 $0,07 $Alle 0,10 $:n minimipanoksen0,77 $
50 $0,17 $Sopii1,92 $
100 $0,33 $Sopii3,83 $
250 $0,83 $Sopii9,57 $

Vain keskiarvoja: lyhyt pelikerta voi päättyä selvästi niiden ylä- tai alapuolelle. Aseta tappioraja ennen kuin pelaat.

Sama tyyli, parempi RTP (vain jäsenille)

4 samantyylistä kolikkopeliä korkeammalla RTP:llä (enintään 99 %)

Kolikkopelejä, joissa on sama mekaniikka (voittolinjat) ja volatiliteetti (korkea) kuin pelissä Blue Diamond, mutta korkeampi ilmoitettu RTP. Kasinot voivat silti käyttää niistäkin matalampia versioita.

Kysymykset

Usein kysytyt kysymykset

Kuka on tehnyt pelin Blue Diamond?

Pelin Blue Diamond on kehittänyt Red Tiger, ja se julkaistiin vuonna 2016.

Mikä on pelin Blue Diamond RTP?

Pelin Blue Diamond oletus-RTP on 96,17 %.

Onko pelin Blue Diamond volatiliteetti korkea?

Pelillä Blue Diamond on korkea volatiliteetti. Korkea volatiliteetti keskittää palautuksen harvinaisiin, suuriin voittoihin.

Voinko pelata peliä Blue Diamond ilmaiseksi?

Ei GambGeniuksessa tällä hetkellä: emme listaa pelivalmistajan Red Tiger virallista demoa pelistä Blue Diamond.

Onko pelissä Blue Diamond bonusosto?

Tarkistamissamme lähteissä pelille Blue Diamond ei ole mainittu bonusostoa.

Missä voin pelata peliä Blue Diamond?

Kasinoiden Aurivo Casino, Kronos Royale ja Lunaro valikoimassa on pelivalmistajan Red Tiger pelejä. Tarkista ennen rekisteröitymistä, että Blue Diamond löytyy pelivalikoimasta omassa maassasi. 18+ · Uudet asiakkaat · Ehdot ovat voimassa. Saatavuus vaihtelee maittain.

Mistä nämä tiedot tulevat

Tiedot ovat pelivalmistajan julkaisemia. Kasinoilla voi olla käytössä matalamman RTP:n versioita, joten tarkista aina pelin säännöt ennen kuin pelaat.

Pelin kuvitus © Red Tiger, näytetään pelin tunnistamiseksi.

GambGeniuksen toimitus

Tiedot tarkistettu

Toimittajamme lukevat jokaisen tarjouksen ehdot kokonaan ja mallintavat jokaisen bonuksen odotusarvon ennen kuin se listataan. Lue toimituksellinen linjauksemme.

Liity maksutta, niin suosikkilistasi säilyy kaikilla laitteillasi

Blue Diamond · Aurivo Casino · 100 % aina 1 000 $ asti

Pelaa: Aurivo (avautuu uuteen välilehteen)

18+. Uudet asiakkaat. Min. talletus 20 $. Kierrätys 30x bonuksesta. Maksimipanos 5 $. Voimassa 30 päivää. 200 kierrosta peliin Book of Dead, arvo 0,20 $. Hyvitetään 20 kierroksen päivittäisinä erinä 10 päivän ajan. Kaikki ehdot ovat voimassa.

Pelaamisen pitäisi pysyä hauskana

Aseta talletusrajat ennen kuin pelaat, älä koskaan jahtaa tappioita ja pidä säännöllisesti taukoja. Jos pelaaminen lakkaa olemasta mukavaa, maksutonta ja luottamuksellista apua on saatavilla ympäri vuorokauden.

Vastuullisen pelaamisen työkalut