Vain 18+. Rahapelaaminen voi aiheuttaa riippuvuutta – pelaa vastuullisesti.

Yggdrasil -kolikkopeli

Raptor DoubleMax

RTP
96 %
Volatiliteetti
Korkea

Yggdrasil julkaisi kolikkopelin Raptor DoubleMax vuonna 2021. Voitot maksetaan 25 voittolinjalla. Tärkeimmät ominaisuudet: ilmaiskierrokset, kertojat, wild-symbolit ja putoavat symbolit. Tärkeimmät luvut: RTP 96 % ja korkea volatiliteetti. Teema: avaruus. Pelisarja: Raptor. Pelistä on saatavilla virallinen ilmainen demoversio.

Mainosilmoitus: emme tällä hetkellä ansaitse mitään listatuista brändeistä; jos tämä muuttuu, kerromme sen jokaisen tarjouksen kohdalla. Näin ansaitsemme rahaa

Pelaa: Lunaro (avautuu uuteen välilehteen)

Valikoimassa Yggdrasil · tarkista, että Raptor DoubleMax löytyy pelivalikoimasta omassa maassasi.

18+. Uudet asiakkaat. Min. talletus 10 $. Kierrätys 25x bonuksesta. Maksimipanos 5 $. Voimassa 30 päivää. 100 kierrosta peliin Gates of Olympus, arvo 0,20 $. Kaikki ehdot ovat voimassa.

Tärkeimmät ehdot

Kaikki olennaiset ehdot ovat yllä olevalla rivillä.

Kaikki ehdot ovat voimassa. Pelaa vastuullisesti.

Lue koko opasLiity maksutta, niin suosikkilistasi säilyy kaikilla laitteillasi
Lisää
174 Yggdrasil -kolikkopeliä Liity maksutta, niin voit seurata pelivalmistajaa Yggdrasil ja nähdä sen uudet kolikkopelit ensimmäisten joukossa
Raptor DoubleMax, kolikkopeli – Yggdrasil

Pikavastaus

Raptor DoubleMax on kolikkopeli, jonka Yggdrasil julkaisi vuonna 2021. Tunnusluvut: RTP 96 % ja korkea volatiliteetti. Pelissä on 25 voittolinjaa, ja sen ominaisuuksia ovat ilmaiskierrokset, kertojat ja wild-symbolit. Pelistä on saatavilla virallinen ilmainen demo. RTP voi vaihdella kasinoittain.

Tällä sivulla10 osiota

Tärkeimmät tiedot

RTP
96 %
0,04 prosenttiyksikköä alle mediaanin (96,04 %)
Volatiliteetti
Korkea5/6 volatiliteettiasteikollamme
Voitonmaksu
25 voittolinjaa
Julkaistu
26. elok. 2021
Jättipotti
Ei ole

Pelivalmistaja ei ole julkaissut: maksimivoitto, pelialue, panosväli

Kasinot, joilla on pelivalmistajan Yggdrasil pelejä

Mainosilmoitus: emme tällä hetkellä ansaitse mitään listatuista brändeistä; jos tämä muuttuu, kerromme sen jokaisen tarjouksen kohdalla. Näin ansaitsemme rahaa

  • Lunaro100 % aina 300 $ asti + 100 ilmaiskierrosta25x bonuksestaValikoimassa Yggdrasil
    Pelaa sivustolla Lunaro (avautuu uuteen välilehteen)

    18+. Uudet asiakkaat. Min. talletus 10 $. Kierrätys 25x bonuksesta. Maksimipanos 5 $. Voimassa 30 päivää. 100 kierrosta peliin Gates of Olympus, arvo 0,20 $. Kaikki ehdot ovat voimassa.

    Tärkeimmät ehdot

    Kaikki olennaiset ehdot ovat yllä olevalla rivillä.

    Kaikki ehdot ovat voimassa. Pelaa vastuullisesti.

Tarkista, että Raptor DoubleMax löytyy pelivalikoimasta omassa maassasi.

Paljonko tunti maksaa?

Teemat:

Avaruus ja scifi

Osa Raptor -sarjaa.

Ilmainen demo Jäsenille

Kokeile peliä Raptor DoubleMax pelirahalla ennen kuin päätät, pelaatko oikealla rahalla. Pelivalmistajan Yggdrasil viralliset demot ovat GambGeniuksen jäsenille maksuttomia.

Jäsenpääsy – koko opas avattu

Näin pelaat peliä Raptor DoubleMax (vain jäsenille)

Voitto maksetaan, kun samanlaiset symbolit osuvat aktiiviselle voittolinjalle, yleensä vasemmalta oikealle vasemmanpuoleisimmasta rullasta alkaen. Kokonaispanoksesi jaetaan linjojen kesken, ja jokainen linjavoitto on linjapanos kerrottuna symbolin voittotaulukon arvolla.

Raptor DoubleMax -pelin voitonmaksu: 25 voittolinjaa.

  1. Aseta panoksesi. Valitse kokonaispanoksesi kierrosta kohden. Voitot maksetaan tämän panoksen kerrannaisina.
  2. Tarkista voittotaulukko. Avaa pelin infonäkymä nähdäksesi, mitä kukin symboli maksaa ja mitkä ovat tämän version tarkat säännöt.
  3. Pyöräytä. Jokaisen kierroksen tuloksen ratkaisee sertifioitu satunnaislukugeneraattori aiemmista kierroksista riippumatta.
  4. Käynnistä bonus. Saat ilmaiskierrokset käyntiin, kun pelialueelle osuu tarvittava määrä scatter-symboleita.

Koko Raptor DoubleMax -opas: miten voitot toimivat, 5 ominaisuutta ja 3 strategiavinkkiä

  • Panossuunnitelmasi: 50 $:n budjetti → noin 0,17 $ per kierros (korkea volatiliteetti)
  • Mitä RTP 96 % maksaa 100 $:n kierrätystä kohden: keskimäärin 4,00 $
  • 5 ominaisuutta selitettynä: ilmaiskierrokset, kertojat, wild-symbolit, putoavat symbolit, tuplausominaisuus
  • Panossuunnitelmat 20 $–250 $:n budjeteille
  • 4 samantyylistä kolikkopeliä korkeammalla RTP:llä (enintään 99 %)
  • Strategiavinkit ja pelikerran suunnittelija peliin Raptor DoubleMax

Maksuton · ei korttia · vain 18+

Tietoja ei koskaan myydä · vie tai poista ne milloin tahansa · Mitä jäsenet saavat?

Miten voitot toimivat (vain jäsenille)

Mitä RTP 96 % maksaa 100 $:n kierrätystä kohden

Kertojat lisätään voittoihin sitä mukaa kuin ne osuvat; monissa peleissä useat kertojat lasketaan yhteen tai kerrotaan keskenään, ja juuri niistä suurimmat voitot syntyvät.

Koska voittaneet symbolit putoavat pois ja korvautuvat uusilla, yksi maksettu kierros voi tuottaa voittojen ketjun. Kaikki ne lasketaan kyseisen kierroksen kokonaisvoittoon.

Mitä RTP 96 % tarkoittaa

Odotettu palautus = panos × 96 %
Kun panoksia on yhteensä 100 $, pitkän aikavälin keskimääräinen tappio on 4,00 $

RTP on pitkän aikavälin keskiarvo miljoonien kierrosten ajalta. Yksittäinen pelikerta voi päättyä selvästi sen ylä- tai alapuolelle, etenkin pelissä, jolla on korkea volatiliteetti.

Ominaisuudet selitettynä (vain jäsenille)

5 ominaisuutta selitettynä: ilmaiskierrokset, kertojat, wild-symbolit, putoavat symbolit ja muuta

Ilmaiskierrokset

Bonuskierros, jonka kierrokset eivät maksa saldostasi mitään. Se käynnistyy yleensä, kun pelialueelle osuu vähintään kolme scatter-symbolia. Kierroksen aikana saadut voitot lisätään saldoosi, ja monissa peleissä lisäkierroksia voi saada uudelleen kesken bonuksen.

Kertojat

Kertojat kasvattavat voittoa tietyllä luvulla, kuten 2x tai 10x. Ne voivat olla symboleissa, koskea koko kierrosta tai kasvaa bonusominaisuuden aikana, ja ne ovat suurimpien voittojen tärkein lähde.

Wild-symbolit

Wildit korvaavat tavallisia maksavia symboleita ja auttavat täydentämään voittoyhdistelmiä. Yleensä ne eivät korvaa scatter- tai bonussymboleita.

Putoavat symbolit

Voiton jälkeen voittaneet symbolit poistetaan ja uudet putoavat niiden tilalle. Näin yhdestä maksetusta kierroksesta voi syntyä useita peräkkäisiä voittoja. Tunnetaan myös nimillä cascade ja avalanche.

Tuplausominaisuus

Voiton jälkeen voit riskeerata sen tuplaa tai menetä -arvauksella, esimerkiksi arvaamalla kortin värin. Se ei paranna pelin pitkän aikavälin palautusta.

Strategiavinkit (vain jäsenille)

  • Mitoita panoksesi volatiliteetin mukaan. Korkea volatiliteetti keskittää palautuksen harvinaisiin, suuriin voittoihin. Pitkät tappioputket ovat normaaleja. Pidä panokset pieninä (noin 1 % pelikerran budjetista tai vähemmän), jotta kestät heilahtelut. Yksinkertainen sääntö: varaa budjettia vähintään 300 kierrosta varten, joten 50 $:n budjetilla sopiva panos on noin 0,17 $.

2 vinkkiä lisää ja pelikerran suunnittelija

  • Bonuksen kierrätys: kun RTP on 96 %, 1 000 $:n kierrätys maksaa keskimäärin noin 40,00 $. Tarkista bonusehdot, sillä jotkin kasinot rajaavat tiettyjä pelejä pois. Laske omat lukusi kierrätyslaskurilla.
  • Aseta rajat ennen kuin pelaat. Päätä tappiorajasi ja pelikerran pituus etukäteen ja lopeta, kun jompikumpi täyttyy. Mikään kuvio tai pelijärjestelmä ei muuta kierroksen lopputulosta.

Lisää aiheesta oppaissa kolikkopelien RTP ja volatiliteetti selitettynä ja pelikassan hallinta.

Sopiiko se budjettiisi? (vain jäsenille)

Panossuunnitelmat 20 $–250 $:n budjeteille

Kun volatiliteetti on korkea, suosittelemme budjettia, joka riittää vähintään 300 kierrokseen. Tältä se näyttää pelissä Raptor DoubleMax.

Panossuunnitelmat peliin Raptor DoubleMax
BudjettiPanos per kierrosPanosväli300 kierroksen keskimääräinen kustannus
20 $0,07 $Panosväliä ei ole julkaistu0,80 $
50 $0,17 $Panosväliä ei ole julkaistu2 $
100 $0,33 $Panosväliä ei ole julkaistu4 $
250 $0,83 $Panosväliä ei ole julkaistu10 $

Vain keskiarvoja: lyhyt pelikerta voi päättyä selvästi niiden ylä- tai alapuolelle. Aseta tappioraja ennen kuin pelaat.

Sama tyyli, parempi RTP (vain jäsenille)

4 samantyylistä kolikkopeliä korkeammalla RTP:llä (enintään 99 %)

Kolikkopelejä, joissa on sama mekaniikka (voittolinjat) ja volatiliteetti (korkea) kuin pelissä Raptor DoubleMax, mutta korkeampi ilmoitettu RTP. Kasinot voivat silti käyttää niistäkin matalampia versioita.

Kysymykset

Usein kysytyt kysymykset

Kuka on tehnyt pelin Raptor DoubleMax?

Pelin Raptor DoubleMax on kehittänyt Yggdrasil, ja se julkaistiin vuonna 2021.

Mikä on pelin Raptor DoubleMax RTP?

Pelin Raptor DoubleMax oletus-RTP on 96 %.

Onko pelin Raptor DoubleMax volatiliteetti korkea?

Pelillä Raptor DoubleMax on korkea volatiliteetti. Korkea volatiliteetti keskittää palautuksen harvinaisiin, suuriin voittoihin.

Voinko pelata peliä Raptor DoubleMax ilmaiseksi?

Kyllä. GambGeniuksen jäsenet voivat pelata pelivalmistajan Yggdrasil virallista Raptor DoubleMax-demoa maksutta tällä sivulla. Demossa käytetään vain pelirahaa, joten demovoittoja ei voi kotiuttaa, ja se on tarkoitettu 18 vuotta täyttäneille pelaajille.

Onko pelissä Raptor DoubleMax bonusosto?

Tarkistamissamme lähteissä pelille Raptor DoubleMax ei ole mainittu bonusostoa.

Missä voin pelata peliä Raptor DoubleMax?

Kasinon Lunaro valikoimassa on pelivalmistajan Yggdrasil pelejä. Tarkista ennen rekisteröitymistä, että Raptor DoubleMax löytyy pelivalikoimasta omassa maassasi. 18+ · Uudet asiakkaat · Ehdot ovat voimassa. Saatavuus vaihtelee maittain.

Mistä nämä tiedot tulevat

Tiedot ovat pelivalmistajan julkaisemia. Kasinoilla voi olla käytössä matalamman RTP:n versioita, joten tarkista aina pelin säännöt ennen kuin pelaat.

Pelin kuvitus © Yggdrasil, näytetään pelin tunnistamiseksi.

GambGeniuksen toimitus

Tiedot tarkistettu

Toimittajamme lukevat jokaisen tarjouksen ehdot kokonaan ja mallintavat jokaisen bonuksen odotusarvon ennen kuin se listataan. Lue toimituksellinen linjauksemme.

Liity maksutta, niin suosikkilistasi säilyy kaikilla laitteillasi

Raptor DoubleMax · Lunaro · 100 % aina 300 $ asti

Pelaa: Lunaro (avautuu uuteen välilehteen)

18+. Uudet asiakkaat. Min. talletus 10 $. Kierrätys 25x bonuksesta. Maksimipanos 5 $. Voimassa 30 päivää. 100 kierrosta peliin Gates of Olympus, arvo 0,20 $. Kaikki ehdot ovat voimassa.

Samaa sarjaa

Lisää Raptor -kolikkopelejä

Koko Raptor -sarja

Pelaamisen pitäisi pysyä hauskana

Aseta talletusrajat ennen kuin pelaat, älä koskaan jahtaa tappioita ja pidä säännöllisesti taukoja. Jos pelaaminen lakkaa olemasta mukavaa, maksutonta ja luottamuksellista apua on saatavilla ympäri vuorokauden.

Vastuullisen pelaamisen työkalut