Endast 18+. Spel om pengar kan vara beroendeframkallande – Spela ansvarsfullt.

Slot från Pragmatic Play

Monkey Warrior

RTP
96,5 %
Volatilitet
Medel–hög
Maxvinst
6 080x

Pragmatic Play släppte sloten Monkey Warrior år 2019. Den spelas på ett 5×3-rutnät med 243 vinstvägar. Huvudfunktioner: free spins och respins. Nyckeltal: RTP på 96,5 %, medelhög till hög volatilitet och maxvinst på 6 080x insatsen. Tema: djur. En officiell gratisdemo finns tillgänglig.

Spela hos Aurivo Casino (öppnas i ny flik)

Har spel från Pragmatic Play · kontrollera att Monkey Warrior finns i spelutbudet i ditt land.

18+. Nya kunder. Min. insättning 20 US$. 30x omsättning på bonusen. Maxinsats 5 US$. 30 dagar. 200 free spins på Book of Dead à 0,20 US$. Delas ut i dagliga omgångar om 20 under 10 dagar. Fullständiga villkor gäller.

Viktiga villkor

18+. Endast nya kunder. Minsta insättning 20 US$. Omsättningskrav 30x på bonusen. Maxinsats 5 US$ under omsättningen. Free spins på Book of Dead à 0,20 US$ per snurr. Free spins delas ut i dagliga omgångar om 20 under 10 dagar. Erbjudandet gäller i 30 dagar. Fullständiga villkor gäller. Spela ansvarsfullt.

Sloten Monkey Warrior från Pragmatic Play

Snabbt svar

Monkey Warrior är en slot från Pragmatic Play (2019) med en RTP på 96,5 %, medelhög till hög volatilitet och en maxvinst på 6 080x. Den har 243 vinstvägar. Funktioner: free spins och respins. En officiell gratisdemo finns tillgänglig. RTP kan variera mellan casinon.

Viktiga uppgifter

RTP
96,5 %
Volatilitet
Medel–hög
Maxvinst
6 080x
Spelplan
5×3
Vinster
243 vinstvägar
Släppt
15 juni 2019

Inte publicerat av spelleverantören: insatsintervall, jackpott

Casinon med spel från Pragmatic Play

  • Aurivo Casino100 % upp till 1 000 US$ + 200 free spins30x på bonusenHar spel från Pragmatic Play
    Spela hos Aurivo Casino (öppnas i ny flik)

    18+. Nya kunder. Min. insättning 20 US$. 30x omsättning på bonusen. Maxinsats 5 US$. 30 dagar. 200 free spins på Book of Dead à 0,20 US$. Delas ut i dagliga omgångar om 20 under 10 dagar. Fullständiga villkor gäller.

    Viktiga villkor

    18+. Endast nya kunder. Minsta insättning 20 US$. Omsättningskrav 30x på bonusen. Maxinsats 5 US$ under omsättningen. Free spins på Book of Dead à 0,20 US$ per snurr. Free spins delas ut i dagliga omgångar om 20 under 10 dagar. Erbjudandet gäller i 30 dagar. Fullständiga villkor gäller. Spela ansvarsfullt.

  • Velmora150 free spins utan omsättningskrav Behåll alla vinsterInget omsättningskravHar spel från Pragmatic Play
    Spela hos Velmora (öppnas i ny flik)

    18+. Nya kunder. Min. insättning 20 US$. Inget omsättningskrav. 7 dagar. 150 free spins på Big Bass Bonanza à 0,10 US$. Fullständiga villkor gäller.

    Viktiga villkor

    18+. Endast nya kunder. Minsta insättning 20 US$. Inget omsättningskrav på vinster. Free spins på Big Bass Bonanza à 0,10 US$ per snurr. Erbjudandet gäller i 7 dagar. Fullständiga villkor gäller. Spela ansvarsfullt.

  • Lunaro100 % upp till 300 US$ + 100 free spins25x på bonusenHar spel från Pragmatic Play
    Spela hos Lunaro (öppnas i ny flik)

    18+. Nya kunder. Min. insättning 10 US$. 25x omsättning på bonusen. Maxinsats 5 US$. 30 dagar. 100 free spins på Gates of Olympus à 0,20 US$. Fullständiga villkor gäller.

    Viktiga villkor

    18+. Endast nya kunder. Minsta insättning 10 US$. Omsättningskrav 25x på bonusen. Maxinsats 5 US$ under omsättningen. Free spins på Gates of Olympus à 0,20 US$ per snurr. Erbjudandet gäller i 30 dagar. Fullständiga villkor gäller. Spela ansvarsfullt.

Kontrollera att Monkey Warrior finns i spelutbudet i ditt land.

Vad kostar en timme?

Teman:

Gratisdemo Medlemmar

Prova Monkey Warrior med låtsaspengar innan du bestämmer dig för om du vill spela på riktigt. Officiella demos från Pragmatic Play är gratis för medlemmar på GambGenius.

Medlemsåtkomst – hela guiden upplåst

Så spelar du Monkey Warrior (endast medlemmar)

I stället för fasta linjer ger likadana symboler på intilliggande hjul vinst i valfri position, med start från hjulet längst till vänster. Ju fler likadana symboler det finns på varje hjul, desto fler vinstvägar betalar kombinationen.

Monkey Warrior spelas på en spelplan om 5×3 med 243 vinstvägar.

  1. Välj din insats. Välj din totala insats per snurr. Vinster betalas ut som multiplar av insatsen.
  2. Kolla vinsttabellen. Öppna spelets informationsruta för att se vad varje symbol betalar och de exakta reglerna för den här versionen.
  3. Snurra. Resultatet av varje snurr avgörs av en certifierad slumpgenerator, oberoende av tidigare snurr.
  4. Utlös bonusen. Landa det antal scattersymboler som krävs för att starta free spins-funktionen.

Hela guiden till Monkey Warrior: så fungerar vinsterna, 2 funktioner och 4 strategitips

  • Din insatsplan: en budget på 50 US$ → ungefär 0,20 US$ per snurr (medelhög till hög volatilitet)
  • Vad en RTP på 96,5 % kostar per 100 US$ i omsättning: 3,50 US$ i genomsnitt
  • 2 funktioner förklarade: free spins, respins
  • Insatsplaner för budgetar från 20 US$ till 250 US$, kontrollerade mot minsta insatsen på 0,25 US$
  • 2 RTP-versioner jämförda: 96,5 %, 95,5 %
  • 4 slots i samma stil med högre RTP (upp till 97,15 %)
  • Strategitips och en sessionsplanerare för Monkey Warrior

Gratis · inget kort · endast 18+

Säljs aldrig · exportera eller radera när du vill · Vad får medlemmar?

Så fungerar vinsterna (endast medlemmar)

Vad en RTP på 96,5 % kostar per 100 US$ i omsättning, maxvinsten på 6 080x vid en insats på 1 US$

Högsta vinsten är begränsad till 6 080x insatsen. På ett snurr för 1 US$ blir det 6 080 US$; på 0,20 US$ blir det 1 216 US$. När taket nås avslutas rundan oftast direkt.

Vad en RTP på 96,5 % betyder

Förväntad återbetalning = insats × 96,5 %
Över totala insatser på 100 US$ är den genomsnittliga förlusten på lång sikt 3,50 US$

RTP är ett långsiktigt genomsnitt över miljontals snurr. En enskild session kan sluta långt över eller under det, särskilt i ett spel med medelhög till hög volatilitet.

Funktioner förklarade (endast medlemmar)

2 funktioner förklarade: free spins, respins

Free spins

En bonusrunda med snurr som inte kostar något av ditt saldo, oftast utlöst av tre eller fler scattersymboler. Vinster under rundan läggs till ditt saldo, och i många spel kan du återutlösa fler snurr.

Respins

Utvalda hjul eller hela spelplanen snurrar igen utan ny insats, oftast utlöst av en viss symbolkombination eller en nära-vinst-funktion.

Strategitips (endast medlemmar)

  • Anpassa insatsen efter volatiliteten. Medelhög till hög volatilitet innebär längre uppehåll mellan betydande vinster, och det mesta av återbetalningen ligger i funktionerna. Använd mindre insatser i förhållande till din budget. En enkel regel: ta med en budget som räcker till minst 250 snurr, så en budget på 50 US$ ger en insats på ungefär 0,20 US$.

3 tips till och en sessionsplanerare

  • Kontrollera vilken RTP-version du spelar. Pragmatic Play erbjuder spelet med 96,5 %, 95,5 %. Öppna spelreglerna hos ditt casino och välj hellre sajter som kör versionen med 96,5 %.
  • Omsättning av bonus: med en RTP på 96,5 % kostar det i genomsnitt ungefär 35,00 US$ att omsätta 1 000 US$. Läs bonusvillkoren, eftersom vissa casinon undantar specifika spel. Räkna på dina siffror i omsättningskalkylatorn.
  • Sätt gränser innan du snurrar. Bestäm din förlustgräns och speltid i förväg och sluta när du når någon av dem. Inget mönster eller spelsystem ändrar utfallet av ett snurr.

Läs mer i RTP och volatilitet i slots förklarat och hantera din spelkassa.

Passar den din budget? (endast medlemmar)

Insatsplaner för budgetar från 20 US$ till 250 US$, kontrollerade mot minsta insatsen på 0,25 US$

Vid medelhög till hög volatilitet föreslår vi en budget som räcker till minst 250 snurr. Så här blir det för Monkey Warrior.

Insatsplaner för Monkey Warrior
BudgetInsats per snurrInsatsintervallGenomsnittlig kostnad för 250 snurr
20 US$0,08 US$Under minsta insatsen på 0,25 US$0,70 US$
50 US$0,20 US$Under minsta insatsen på 0,25 US$1,75 US$
100 US$0,40 US$Passar3,50 US$
250 US$1 US$Passar8,75 US$

Endast genomsnitt: en kort session kan sluta långt över eller under dem. Sätt en förlustgräns innan du spelar.

RTP-versioner (endast medlemmar)

2 RTP-versioner jämförda: 96,5 %, 95,5 %

Pragmatic Play levererar Monkey Warrior i 2 versioner med olika RTP, och varje casino väljer vilken det kör. Över spel för 1 000 US$ kostar versionen med 95,5 % i genomsnitt ungefär 10 US$ mer än versionen med 96,5 %.

RTP-versioner av Monkey Warrior
VersionGenomsnittlig kostnad per 100 US$ i omsättningMerkostnad jämfört med bästa
96,5 % (bäst)3,50 US$—
95,5 %4,50 US$+1 US$

Öppna spelets regler eller informationsruta hos ditt casino för att se vilken version det kör.

Har du sett en annan version hos ett casino? Så fungerar medlemmarnas RTP-rapporter

Samma stil, bättre RTP (endast medlemmar)

4 slots i samma stil med högre RTP (upp till 97,15 %)

Slots med samma mekanik (vinstvägar) och volatilitet (medelhög till hög) som Monkey Warrior, med högre publicerad RTP. Casinon kan ändå köra lägre versioner av vilken som helst av dem.

Frågor

Vanliga frågor

Vem har gjort Monkey Warrior?

Monkey Warrior är utvecklad av Pragmatic Play och släpptes 2019.

Vilken RTP har Monkey Warrior?

Standard-RTP för Monkey Warrior är 96,5 %. Pragmatic Play levererar också versioner med 95,5 %, så kontrollera spelets informationsruta hos ditt casino.

Har Monkey Warrior hög volatilitet?

Monkey Warrior har medelhög till hög volatilitet. Medelhög till hög volatilitet innebär längre uppehåll mellan betydande vinster, och det mesta av återbetalningen ligger i funktionerna.

Vilken är maxvinsten i Monkey Warrior?

Maxvinsten i Monkey Warrior är 6 080x insatsen, vilket blir 6 080 US$ på ett snurr för 1 US$.

Kan jag spela Monkey Warrior gratis?

Ja. Medlemmar på GambGenius kan spela den officiella demon av Monkey Warrior från Pragmatic Play gratis på den här sidan. Den använder bara låtsaspengar, så vinster i demon kan inte tas ut, och den är avsedd för spelare som är 18 år eller äldre.

Har Monkey Warrior bonusköp?

Inget bonusköp anges för Monkey Warrior i de källor vi har kontrollerat.

Var kan jag spela Monkey Warrior?

Aurivo Casino, Velmora och Lunaro har spel från Pragmatic Play. Kontrollera att Monkey Warrior finns i spelutbudet i ditt land innan du registrerar dig. 18+ · Nya kunder · Villkor gäller. Tillgängligheten varierar mellan länder.

Varifrån uppgifterna kommer

Uppgifterna kommer från spelleverantörens egen webbplats och 1 oberoende slotdatabas. Casinon kan köra versioner med lägre RTP, så kontrollera alltid spelreglerna innan du spelar.

Spelgrafik © Pragmatic Play, visas för att identifiera spelet.

Monkey Warrior · Aurivo Casino · 100 % upp till 1 000 US$

Spela hos Aurivo (öppnas i ny flik)

18+. Nya kunder. Min. insättning 20 US$. 30x omsättning på bonusen. Maxinsats 5 US$. 30 dagar. 200 free spins på Book of Dead à 0,20 US$. Delas ut i dagliga omgångar om 20 under 10 dagar. Fullständiga villkor gäller.

Spel ska förbli roligt

Sätt insättningsgränser innan du spelar, jaga aldrig förluster och ta regelbundna pauser. Om spelandet slutar vara roligt finns kostnadsfri och konfidentiell hjälp dygnet runt.

Verktyg för ansvarsfullt spelande