Kun 18+. Spil kan være vanedannende. Spil ansvarligt.

Spilleautomat fra Novomatic (Greentube)

Classic Link Random Runner

Volatilitet
Høj

Classic Link Random Runner er en online spilleautomat fra Novomatic (Greentube). Der spilles på 5 hjul med 15 gevinstlinjer. Vigtigste funktioner: en hold and win-funktion og en progressiv jackpot. Kort fortalt: høj volatilitet. Tema: frugtsymboler. Spillet hører til serien Random Runner.

Se de bedste casinoer til spilleautomater

Vi har ikke bekræftet, hvilken partner der har dette spil.

Læs hele guidenBliv gratis medlem for at have din favoritliste på alle dine enheder
948 spilleautomater fra Novomatic (Greentube) Bliv gratis medlem for at følge og se nye spilleautomater fra Novomatic (Greentube) først
Spilleautomaten Classic Link Random Runner fra Novomatic (Greentube)

Kort svar

Classic Link Random Runner er en spilleautomat fra Novomatic (Greentube) med høj volatilitet. Spillet bruger 15 gevinstlinjer og har hold and win og progressiv jackpot.

På denne side8 afsnit

Vigtigste specifikationer

Volatilitet
Høj5 af 6 på vores volatilitetsskala
Gitter
5 hjul
Udbetaling
15 gevinstlinjer
Jackpot
Progressiv

Ikke offentliggjort af udvikleren: RTP, maksgevinst, indsatsinterval

Højst bedømte casinoer (tjek, at spillet findes)

Vi har ikke bekræftet, hvilken partner der har dette spil.

Annonceoplysning: vi tjener i øjeblikket ikke noget på de viste brands; hvis det ændrer sig, vil det stå ved hvert tilbud. Sådan tjener vi penge

  • Aurivo Casino100 % op til 1.000 $ + 200 free spins30x bonussen
    Få 200 spins + 100 % hos Aurivo Casino (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. 30x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 200 spins på Book of Dead til 0,20 US$. Krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

  • Velmora150 free spins uden omsætningskrav Behold alle gevinsterUden omsætningskrav
    Hent 150 spins uden omsætningskrav hos Velmora (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. Intet omsætningskrav. 7 dage. 150 spins på Big Bass Bonanza til 0,10 US$. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

  • Kronos Royale200 % op til 2.000 $ + 10 % ugentlig cashback40x bonussen
    Få 200 % i bonus hos Kronos Royale (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 50 US$. 40x omsætning af bonus. Maks. indsats 10 US$. 60 dage. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår
    Cashback
    Cashback: 10 % af dit nettotab på casinoet hver uge (mandag til søndag), udbetalt kontant uden omsætningskrav hver mandag, op til 500 $ om ugen.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

Spillets tilgængelighed varierer fra casino til casino og fra land til land.

Temaer:

En del af serien Random Runner.

Medlemsadgang – hele guiden er låst op

Sådan spiller du Classic Link Random Runner (kun medlemmer)

Gevinster udbetales, når ens symboler lander på en aktiv gevinstlinje, som regel fra venstre mod højre, startende fra hjulet længst til venstre. Din samlede indsats fordeles på linjerne, og hver linjegevinst er linjeindsatsen ganget med symbolets værdi i gevinsttabellen.

Classic Link Random Runner har en spilleplade på 5 hjul med 15 gevinstlinjer.

  1. Sæt din indsats. Vælg din samlede indsats pr. spin. Gevinster udbetales som multipla af denne indsats.
  2. Tjek gevinsttabellen. Åbn spillets infoskærm for at se, hvad hvert symbol udbetaler, og de præcise regler for denne version.
  3. Spin. Resultatet af hvert spin afgøres af en certificeret tilfældighedsgenerator, uafhængigt af tidligere spins.

Den komplette guide til Classic Link Random Runner: sådan fungerer gevinsterne, 2 funktioner og 3 strategitips

  • Din indsatsplan: et budget på 50 US$ → cirka 0,17 US$ pr. spin (høj volatilitet)
  • 2 funktioner forklaret: hold and win, progressiv jackpot
  • Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$
  • Strategitips og en planlægger til spillesessioner for Classic Link Random Runner

Gratis · intet betalingskort · kun 18+

Sælges aldrig · eksportér eller slet når som helst · Hvad får medlemmer?

Sådan fungerer gevinsterne (kun medlemmer)

Hvordan gevinster udbetales og begrænses

Gevinster udbetales, når ens symboler lander på en aktiv gevinstlinje, som regel fra venstre mod højre, startende fra hjulet længst til venstre. Din samlede indsats fordeles på linjerne, og hver linjegevinst er linjeindsatsen ganget med symbolets værdi i gevinsttabellen. Tjek gevinsttabellen i spillet for, hvad hvert symbol udbetaler.

Funktioner forklaret (kun medlemmer)

2 funktioner forklaret: hold and win, progressiv jackpot

Hold and win

Lander der nok specielle penge- eller møntsymboler, starter en respin-funktion: symbolerne låses fast, respin-tælleren nulstilles, hver gang et nyt lander, og deres værdier samles, når funktionen slutter.

Progressiv jackpot

En jackpot, der vokser med en andel af hver kvalificerende indsats, indtil nogen vinder den. Bidragene finansieres af spillets RTP.

Strategitips (kun medlemmer)

  • Tilpas din indsats til volatiliteten. Høj volatilitet samler tilbagebetalingen i sjældne, store gevinster. Lange perioder med tab er normale. Hold indsatsen lille (omkring 1 % af budgettet for spillesessionen eller mindre), så du kan klare udsvingene. En enkel regel: hav et budget, der dækker mindst 300 spins, så et budget på 50 US$ svarer til en indsats på cirka 0,17 US$.

2 tips mere og en planlægger til spillesessioner

  • Tjek, om du kan vinde jackpotten. Nogle progressive jackpots kræver en minimums- eller maksimumsindsats for at vinde topgevinsten. En del af hver indsats finansierer jackpotten, så RTP'en i basisspillet er lavere.
  • Sæt grænser, før du spinner. Beslut din tabsgrænse og spilletid på forhånd, og stop, når du når en af dem. Intet mønster eller spillesystem ændrer udfaldet af et spin.

Læs mere om det i RTP og volatilitet på spilleautomater forklaret og bankroll management.

Passer den til dit budget? (kun medlemmer)

Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$

Ved høj volatilitet anbefaler vi et budget på mindst 300 spins. Her kan du se, hvad det betyder for Classic Link Random Runner.

Indsatsplaner for Classic Link Random Runner
BudgetIndsats pr. spinIndsatsintervalGennemsnitlig omkostning for 300 spins
20 US$0,07 US$Indsatsinterval ikke offentliggjortRTP ikke offentliggjort
50 US$0,17 US$Indsatsinterval ikke offentliggjortRTP ikke offentliggjort
100 US$0,33 US$Indsatsinterval ikke offentliggjortRTP ikke offentliggjort
250 US$0,83 US$Indsatsinterval ikke offentliggjortRTP ikke offentliggjort

Kun gennemsnit: en kort spillesession kan ende langt over eller under. Sæt en tabsgrænse, før du spiller.

Spørgsmål

Ofte stillede spørgsmål

Hvem står bag Classic Link Random Runner?

Classic Link Random Runner er udviklet af Novomatic (Greentube).

Har Classic Link Random Runner høj volatilitet?

Classic Link Random Runner har høj volatilitet. Høj volatilitet samler tilbagebetalingen i sjældne, store gevinster.

Kan jeg spille Classic Link Random Runner gratis?

Ikke på GambGenius i øjeblikket: vi viser ingen officiel demo af Classic Link Random Runner fra Novomatic (Greentube).

Har Classic Link Random Runner bonuskøb?

Der er ikke angivet noget bonuskøb for Classic Link Random Runner i de kilder, vi har tjekket.

Hvor disse data kommer fra

Specifikationerne er som offentliggjort af udvikleren. Casinoer kan køre versioner med lavere RTP, så tjek altid spillets regler, før du spiller.

Spillets grafik © Novomatic (Greentube), vist for at identificere spillet.

GambGenius' redaktion

Specifikationer tjekket

Vores redaktører læser alle vilkår for hvert tilbud og beregner den forventede værdi af hver bonus, før den kommer på listen. Læs vores redaktionelle politik.

Bliv gratis medlem for at have din favoritliste på alle dine enheder

Classic Link Random Runner · Højst bedømte casinoer

Se de bedste casinoer til spilleautomater

Vi har ikke bekræftet, hvilken partner der har dette spil.

Findes ikke hos vores partnere

Lignende spilleautomater, du kan spille hos vores partnere

18+ · Nye kunder · Vilkår gælder. Tilgængelighed varierer fra land til land.

Som Classic Link Random Runner

Lignende spilleautomater fra andre studier

Spil skal blive ved med at være sjovt

Sæt indbetalingsgrænser, før du spiller, jag aldrig tab, og hold jævnligt pauser. Hvis spil holder op med at være sjovt, kan du få gratis og fortrolig hjælp døgnet rundt.

Værktøjer til ansvarligt spil