Kun 18+. Spil kan være vanedannende. Spil ansvarligt.

Spilleautomat fra Endorphina

Sugar Glider

RTP
96,03 %
Volatilitet
Middel–høj

Sugar Glider er en slot fra Endorphina, udgivet i 2018. Der spilles på 5 hjul og 3 rækker med 10 gevinstlinjer. Vigtigste funktioner: wildsymboler og en gamble-funktion. Kort fortalt: en RTP på 96,03 % og middel til høj volatilitet. Tema: dyr. Der findes en officiel gratis demo.

Se de bedste casinoer til spilleautomater

Vi har ikke bekræftet, hvilken partner der har dette spil.

Læs hele guidenBliv gratis medlem for at have din favoritliste på alle dine enheder
Mere
239 spilleautomater fra Endorphina Bliv gratis medlem for at følge og se nye spilleautomater fra Endorphina først
Spilleautomaten Sugar Glider fra Endorphina

Kort svar

Sugar Glider er en spilleautomat fra Endorphina (2018) med en RTP på 96,03 % og middel til høj volatilitet. Spillet bruger 10 gevinstlinjer og har wildsymboler og gamble-funktion. Der findes en officiel gratis demo. RTP'en kan variere fra casino til casino.

På denne side10 afsnit

Vigtigste specifikationer

RTP
96,03 %
0,01 procentpoint under medianen (96,04 %)
Volatilitet
Middel–høj4 af 6 på vores volatilitetsskala
Gitter
5×3
Udbetaling
10 gevinstlinjer
Udgivet
2018
Indsatsinterval
0,10 US$–200 US$

Ikke offentliggjort af udvikleren: maksgevinst, jackpot

Højst bedømte casinoer (tjek, at spillet findes)

Vi har ikke bekræftet, hvilken partner der har dette spil.

Annonceoplysning: vi tjener i øjeblikket ikke noget på de viste brands; hvis det ændrer sig, vil det stå ved hvert tilbud. Sådan tjener vi penge

  • Aurivo Casino100 % op til 1.000 $ + 200 free spins30x bonussen
    Få 200 spins + 100 % hos Aurivo Casino (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. 30x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 200 spins på Book of Dead til 0,20 US$. Krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

  • Velmora150 free spins uden omsætningskrav Behold alle gevinsterUden omsætningskrav
    Hent 150 spins uden omsætningskrav hos Velmora (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. Intet omsætningskrav. 7 dage. 150 spins på Big Bass Bonanza til 0,10 US$. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

  • Kronos Royale200 % op til 2.000 $ + 10 % ugentlig cashback40x bonussen
    Få 200 % i bonus hos Kronos Royale (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 50 US$. 40x omsætning af bonus. Maks. indsats 10 US$. 60 dage. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår
    Cashback
    Cashback: 10 % af dit nettotab på casinoet hver uge (mandag til søndag), udbetalt kontant uden omsætningskrav hver mandag, op til 500 $ om ugen.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

Spillets tilgængelighed varierer fra casino til casino og fra land til land.

Hvad koster en time?

Temaer:

Gratis demo Medlemmer

Prøv Sugar Glider med legepenge, før du beslutter, om du vil spille for rigtige penge. Officielle demoer fra Endorphina er gratis for medlemmer af GambGenius.

Medlemsadgang – hele guiden er låst op

Sådan spiller du Sugar Glider (kun medlemmer)

Gevinster udbetales, når ens symboler lander på en aktiv gevinstlinje, som regel fra venstre mod højre, startende fra hjulet længst til venstre. Din samlede indsats fordeles på linjerne, og hver linjegevinst er linjeindsatsen ganget med symbolets værdi i gevinsttabellen.

Sugar Glider har en spilleplade på 5×3 med 10 gevinstlinjer.

  1. Sæt din indsats. Vælg din samlede indsats pr. spin mellem 0,10 US$ og 200 US$. Gevinster udbetales som multipla af denne indsats.
  2. Tjek gevinsttabellen. Åbn spillets infoskærm for at se, hvad hvert symbol udbetaler, og de præcise regler for denne version.
  3. Spin. Resultatet af hvert spin afgøres af en certificeret tilfældighedsgenerator, uafhængigt af tidligere spins.

Den komplette guide til Sugar Glider: sådan fungerer gevinsterne, 2 funktioner og 3 strategitips

  • Din indsatsplan: et budget på 50 US$ → cirka 0,20 US$ pr. spin (middel til høj volatilitet)
  • Hvad 96,03 % RTP koster pr. 100 US$ omsat: 3,97 US$ i gennemsnit
  • 2 funktioner forklaret: wildsymboler, gamble-funktion
  • Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$, tjekket mod minimumsindsatsen på 0,10 US$
  • 4 spilleautomater i samme stil og med højere RTP (op til 97,66 %)
  • Strategitips og en planlægger til spillesessioner for Sugar Glider

Gratis · intet betalingskort · kun 18+

Sælges aldrig · eksportér eller slet når som helst · Hvad får medlemmer?

Sådan fungerer gevinsterne (kun medlemmer)

Hvad 96,03 % RTP koster pr. 100 US$ omsat

Hvad 96,03 % RTP betyder

Forventet tilbagebetaling = indsats × 96,03 %
Over 100 US$ i samlede indsatser er det gennemsnitlige tab på lang sigt 3,97 US$

RTP er et langsigtet gennemsnit over millioner af spins. En enkelt spillesession kan ende langt over eller under, især på et spil med middel til høj volatilitet.

Funktioner forklaret (kun medlemmer)

2 funktioner forklaret: wildsymboler, gamble-funktion

Wildsymboler

Wilds erstatter almindelige gevinstsymboler og hjælper med at fuldende vindende kombinationer. De erstatter normalt ikke scatter- eller bonussymboler.

Gamble-funktion

Efter en gevinst kan du satse den på et kvit-eller-dobbelt-gæt, for eksempel et korts farve. Det forbedrer ikke spillets langsigtede tilbagebetaling.

Strategitips (kun medlemmer)

  • Tilpas din indsats til volatiliteten. Middel til høj volatilitet betyder længere pauser mellem betydelige gevinster, hvor det meste af tilbagebetalingen ligger i funktionerne. Brug mindre indsatser i forhold til dit budget. En enkel regel: hav et budget, der dækker mindst 250 spins, så et budget på 50 US$ svarer til en indsats på cirka 0,20 US$.

2 tips mere og en planlægger til spillesessioner

  • Omsætning af bonus: ved 96,03 % RTP koster det i gennemsnit cirka 39,70 US$ at omsætte for 1.000 US$. Tjek bonusvilkårene, da nogle casinoer udelukker bestemte spil. Regn på det i omsætningsberegneren.
  • Sæt grænser, før du spinner. Beslut din tabsgrænse og spilletid på forhånd, og stop, når du når en af dem. Intet mønster eller spillesystem ændrer udfaldet af et spin.

Læs mere om det i RTP og volatilitet på spilleautomater forklaret og bankroll management.

Passer den til dit budget? (kun medlemmer)

Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$, tjekket mod minimumsindsatsen på 0,10 US$

Ved middel–høj volatilitet anbefaler vi et budget på mindst 250 spins. Her kan du se, hvad det betyder for Sugar Glider (indsatser fra 0,10 US$ op til en maksimal indsats på 200 US$).

Indsatsplaner for Sugar Glider
BudgetIndsats pr. spinIndsatsintervalGennemsnitlig omkostning for 250 spins
20 US$0,08 US$Under minimumsindsatsen på 0,10 US$0,79 US$
50 US$0,20 US$Passer1,98 US$
100 US$0,40 US$Passer3,97 US$
250 US$1 US$Passer9,92 US$

Kun gennemsnit: en kort spillesession kan ende langt over eller under. Sæt en tabsgrænse, før du spiller.

Samme stil, bedre RTP (kun medlemmer)

4 spilleautomater i samme stil og med højere RTP (op til 97,66 %)

Spilleautomater med samme mekanik (gevinstlinjer) og volatilitet (middel–høj) som Sugar Glider, med en højere offentliggjort RTP. Casinoer kan stadig køre lavere versioner af dem alle.

Spørgsmål

Ofte stillede spørgsmål

Hvem står bag Sugar Glider?

Sugar Glider er udviklet af Endorphina og udkom i 2018.

Hvad er RTP'en på Sugar Glider?

Standard-RTP'en på Sugar Glider er 96,03 %.

Har Sugar Glider høj volatilitet?

Sugar Glider har middel til høj volatilitet. Middel til høj volatilitet betyder længere pauser mellem betydelige gevinster, hvor det meste af tilbagebetalingen ligger i funktionerne.

Kan jeg spille Sugar Glider gratis?

Ja. Medlemmer af GambGenius kan spille den officielle demo af Sugar Glider fra Endorphina gratis på denne side. Den bruger kun legepenge, så gevinster i demoen kan ikke udbetales, og den er for spillere på 18 år og derover.

Har Sugar Glider bonuskøb?

Der er ikke angivet noget bonuskøb for Sugar Glider i de kilder, vi har tjekket.

Hvor disse data kommer fra

Specifikationerne er som offentliggjort af udvikleren. Casinoer kan køre versioner med lavere RTP, så tjek altid spillets regler, før du spiller.

Spillets grafik © Endorphina, vist for at identificere spillet.

GambGenius' redaktion

Specifikationer tjekket

Vores redaktører læser alle vilkår for hvert tilbud og beregner den forventede værdi af hver bonus, før den kommer på listen. Læs vores redaktionelle politik.

Bliv gratis medlem for at have din favoritliste på alle dine enheder

Sugar Glider · Højst bedømte casinoer

Se de bedste casinoer til spilleautomater

Vi har ikke bekræftet, hvilken partner der har dette spil.

Findes ikke hos vores partnere

Lignende spilleautomater, du kan spille hos vores partnere

18+ · Nye kunder · Vilkår gælder. Tilgængelighed varierer fra land til land.

Lignende spilleautomater

Mere fra Endorphina

Alle spilleautomater fra Endorphina

Som Sugar Glider

Lignende spilleautomater fra andre studier

Spil skal blive ved med at være sjovt

Sæt indbetalingsgrænser, før du spiller, jag aldrig tab, og hold jævnligt pauser. Hvis spil holder op med at være sjovt, kan du få gratis og fortrolig hjælp døgnet rundt.

Værktøjer til ansvarligt spil