Kun 18+. Spil kan være vanedannende. Spil ansvarligt.

Spilleautomat fra Relax Gaming

Temple Tumble

RTP
96,25 %
Volatilitet
Meget høj
Maksgevinst
7.767x

Temple Tumble er en online spilleautomat fra Relax Gaming. Spillet bruger Megaways-mekanikken, så antallet af måder at vinde på skifter ved hvert spin. Vigtigste funktioner: free spins og faldende symboler. Kort fortalt: en RTP på 96,25 %, meget høj volatilitet og en maksgevinst på 7.767x indsatsen. Temaer: junglen og eventyr. Spillet hører til serien Temple Tumble. Der findes en officiel gratis demo.

Annonceoplysning: vi tjener i øjeblikket ikke noget på de viste brands; hvis det ændrer sig, vil det stå ved hvert tilbud. Sådan tjener vi penge

Spil hos Aurivo Casino (åbner i en ny fane)

Har Relax Gaming · tjek, at Temple Tumble findes i spiludvalget i dit land.

18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. 30x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 200 spins på Book of Dead til 0,20 US$. Krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Alle vilkår gælder.

Vigtigste vilkår

Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

Læs hele guidenBliv gratis medlem for at have din favoritliste på alle dine enheder
Mere
206 spilleautomater fra Relax Gaming Bliv gratis medlem for at følge og se nye spilleautomater fra Relax Gaming først
Spilleautomaten Temple Tumble fra Relax Gaming

Kort svar

Temple Tumble er en spilleautomat fra Relax Gaming med en RTP på 96,25 %, meget høj volatilitet og en maksgevinst på 7.767x. Spillet bruger Megaways og har free spins og faldende symboler. Der findes en officiel gratis demo. RTP'en kan variere fra casino til casino.

På denne side11 afsnit

Vigtigste specifikationer

RTP
96,25 %
0,21 procentpoint over medianen (96,04 %)
Volatilitet
Meget høj6 af 6 på vores volatilitetsskala
Maksgevinst
7.767x
Højere end 62 % af spilleautomaterne i vores database
Gevinstfrekvens
24,76 % (cirka 1 ud af 4,0 spins)
Gitter
6×6
Udbetaling
Megaways
Indsatsinterval
0,20 US$–100 US$
Jackpot
Ingen

Casinoer med spil fra Relax Gaming

Annonceoplysning: vi tjener i øjeblikket ikke noget på de viste brands; hvis det ændrer sig, vil det stå ved hvert tilbud. Sådan tjener vi penge

  • Aurivo Casino100 % op til 1.000 $ + 200 free spins30x bonussenHar Relax Gaming
    Spil hos Aurivo Casino (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. 30x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 200 spins på Book of Dead til 0,20 US$. Krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

Tjek, at Temple Tumble findes i spiludvalget i dit land.

Hvad koster en time?

Temaer:

En del af serien Temple Tumble.

Gratis demo Medlemmer

Prøv Temple Tumble med legepenge, før du beslutter, om du vil spille for rigtige penge. Officielle demoer fra Relax Gaming er gratis for medlemmer af GambGenius.

Medlemsadgang – hele guiden er låst op

Sådan spiller du Temple Tumble (kun medlemmer)

Antallet af symboler på hvert hjul skifter ved hvert spin, så antallet af måder at vinde på skifter også. Ens symboler på tilstødende hjul, fra venstre mod højre, udbetaler i enhver position.

Temple Tumble har en spilleplade på 6×6 med Megaways.

  1. Sæt din indsats. Vælg din samlede indsats pr. spin mellem 0,20 US$ og 100 US$. Gevinster udbetales som multipla af denne indsats.
  2. Tjek gevinsttabellen. Åbn spillets infoskærm for at se, hvad hvert symbol udbetaler, og de præcise regler for denne version.
  3. Spin. Resultatet af hvert spin afgøres af en certificeret tilfældighedsgenerator, uafhængigt af tidligere spins.
  4. Udløs bonussen. Land det krævede antal scattersymboler for at starte free spins-funktionen.

Den komplette guide til Temple Tumble: sådan fungerer gevinsterne, 3 funktioner og 4 strategitips

  • Din indsatsplan: et budget på 50 US$ → cirka 0,12 US$ pr. spin (meget høj volatilitet)
  • Hvad 96,25 % RTP koster pr. 100 US$ omsat: 3,75 US$ i gennemsnit
  • 3 funktioner forklaret: free spins, faldende symboler, Megaways
  • Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$, tjekket mod minimumsindsatsen på 0,20 US$
  • 3 RTP-versioner sammenlignet: 96,25 %, 94 %, 90 %
  • 4 spilleautomater i samme stil og med højere RTP (op til 98,06 %)
  • Strategitips og en planlægger til spillesessioner for Temple Tumble

Gratis · intet betalingskort · kun 18+

Sælges aldrig · eksportér eller slet når som helst · Hvad får medlemmer?

Sådan fungerer gevinsterne (kun medlemmer)

Hvad 96,25 % RTP koster pr. 100 US$ omsat, maksgevinsten på 7.767x ved en indsats på 1 US$

Topgevinsten er begrænset til 7.767x din indsats. På et spin til 1 US$ er det 7.767 US$; til 0,20 US$ er det 1.553,40 US$. Når loftet er nået, slutter runden som regel med det samme.

Fordi vindersymboler forsvinder og erstattes, kan ét betalt spin give en kæde af gevinster. De tæller alle med i det spins samlede gevinst.

Hvad 96,25 % RTP betyder

Forventet tilbagebetaling = indsats × 96,25 %
Over 100 US$ i samlede indsatser er det gennemsnitlige tab på lang sigt 3,75 US$

RTP er et langsigtet gennemsnit over millioner af spins. En enkelt spillesession kan ende langt over eller under, især på et spil med meget høj volatilitet.

Den offentliggjorte gevinstfrekvens er 24,76 %, hvilket betyder, at cirka ét spin ud af 4,0 giver noget tilbage – selvom mange af de gevinster er mindre end indsatsen.

Funktioner forklaret (kun medlemmer)

3 funktioner forklaret: free spins, faldende symboler, Megaways

Free spins

En bonusrunde med spins, der ikke koster noget af din saldo, som regel udløst af tre eller flere scattersymboler. Gevinster i runden lægges til din saldo, og i mange spil kan du genudløse ekstra spins.

Faldende symboler

Efter en gevinst fjernes vindersymbolerne, og nye falder ned på deres plads. Det kan give flere gevinster i træk på ét betalt spin. Kaldes også tumble, cascades eller avalanches.

Megaways

En licenseret mekanik, hvor antallet af symboler på hvert hjul skifter ved hvert spin, så antallet af måder at vinde på kan nå op i flere hundrede tusinde.

Strategitips (kun medlemmer)

  • Tilpas din indsats til volatiliteten. Meget høj volatilitet betyder, at de fleste spins taber, og at en stor del af tilbagebetalingen kommer fra sjældne store funktioner. Se det som underholdning med et stramt budget og en indsats på omkring 0,5 % af budgettet for spillesessionen eller mindre. En enkel regel: hav et budget, der dækker mindst 400 spins, så et budget på 50 US$ svarer til en indsats på cirka 0,12 US$.

3 tips mere og en planlægger til spillesessioner

  • Tjek, hvilken RTP-version du spiller. Relax Gaming tilbyder dette spil med 96,25 %, 94 %, 90 %. Åbn spillets regler hos dit casino, og vælg helst sider, der kører versionen med 96,25 %.
  • Omsætning af bonus: ved 96,25 % RTP koster det i gennemsnit cirka 37,50 US$ at omsætte for 1.000 US$. Tjek bonusvilkårene, da nogle casinoer udelukker bestemte spil. Regn på det i omsætningsberegneren.
  • Sæt grænser, før du spinner. Beslut din tabsgrænse og spilletid på forhånd, og stop, når du når en af dem. Intet mønster eller spillesystem ændrer udfaldet af et spin.

Læs mere om det i RTP og volatilitet på spilleautomater forklaret og bankroll management.

Passer den til dit budget? (kun medlemmer)

Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$, tjekket mod minimumsindsatsen på 0,20 US$

Ved meget høj volatilitet anbefaler vi et budget på mindst 400 spins. Her kan du se, hvad det betyder for Temple Tumble (indsatser fra 0,20 US$ op til en maksimal indsats på 100 US$).

Indsatsplaner for Temple Tumble
BudgetIndsats pr. spinIndsatsintervalGennemsnitlig omkostning for 400 spins
20 US$0,05 US$Under minimumsindsatsen på 0,20 US$0,75 US$
50 US$0,12 US$Under minimumsindsatsen på 0,20 US$1,87 US$
100 US$0,25 US$Passer3,75 US$
250 US$0,62 US$Passer9,37 US$

Kun gennemsnit: en kort spillesession kan ende langt over eller under. Sæt en tabsgrænse, før du spiller.

RTP-versioner (kun medlemmer)

3 RTP-versioner sammenlignet: 96,25 %, 94 %, 90 %

Relax Gaming leverer Temple Tumble i 3 RTP-versioner, og hvert casino vælger, hvilken det kører. Over 1.000 US$ i indsatser koster versionen med 90 % i gennemsnit cirka 62,50 US$ mere end versionen med 96,25 %.

RTP-versioner af Temple Tumble
VersionGennemsnitlig omkostning pr. 100 US$ omsatEkstra i forhold til bedste
96,25 % (bedst)3,75 US$—
94 %6,00 US$+2,25 US$
90 %10,00 US$+6,25 US$

Åbn spillets regler eller infoskærm hos dit casino for at se, hvilken version det kører.

Har du set en anden version hos et casino? Sådan fungerer medlemmernes RTP-rapporter

Samme stil, bedre RTP (kun medlemmer)

4 spilleautomater i samme stil og med højere RTP (op til 98,06 %)

Spilleautomater med samme mekanik (Megaways) og volatilitet (meget høj) som Temple Tumble, med en højere offentliggjort RTP. Casinoer kan stadig køre lavere versioner af dem alle.

Spørgsmål

Ofte stillede spørgsmål

Hvem står bag Temple Tumble?

Temple Tumble er udviklet af Relax Gaming.

Hvad er RTP'en på Temple Tumble?

Standard-RTP'en på Temple Tumble er 96,25 %. Relax Gaming leverer også versioner med 94 %, 90 %, så tjek spillets infoskærm hos dit casino.

Har Temple Tumble høj volatilitet?

Temple Tumble har meget høj volatilitet. Meget høj volatilitet betyder, at de fleste spins taber, og at en stor del af tilbagebetalingen kommer fra sjældne store funktioner.

Hvad er maksgevinsten på Temple Tumble?

Maksgevinsten på Temple Tumble er 7.767x din indsats, hvilket svarer til 7.767 US$ på et spin til 1 US$.

Kan jeg spille Temple Tumble gratis?

Ja. Medlemmer af GambGenius kan spille den officielle demo af Temple Tumble fra Relax Gaming gratis på denne side. Den bruger kun legepenge, så gevinster i demoen kan ikke udbetales, og den er for spillere på 18 år og derover.

Har Temple Tumble bonuskøb?

Der er ikke angivet noget bonuskøb for Temple Tumble i de kilder, vi har tjekket.

Hvor kan jeg spille Temple Tumble?

Aurivo Casino har spil fra Relax Gaming. Tjek, at Temple Tumble findes i spiludvalget i dit land, før du opretter dig. 18+ · Nye kunder · Vilkår gælder. Tilgængelighed varierer fra land til land.

Hvor disse data kommer fra

Specifikationerne kommer fra udviklerens egen hjemmeside og 1 uafhængig slotdatabase. Casinoer kan køre versioner med lavere RTP, så tjek altid spillets regler, før du spiller.

Spillets grafik © Relax Gaming, vist for at identificere spillet.

GambGenius' redaktion

Specifikationer tjekket

Vores redaktører læser alle vilkår for hvert tilbud og beregner den forventede værdi af hver bonus, før den kommer på listen. Læs vores redaktionelle politik.

Bliv gratis medlem for at have din favoritliste på alle dine enheder

Temple Tumble · Aurivo Casino · 100 % op til 1.000 $

Spil hos Aurivo (åbner i en ny fane)

18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. 30x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 200 spins på Book of Dead til 0,20 US$. Krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Alle vilkår gælder.

Samme serie

Flere spilleautomater fra Temple Tumble

Hele serien Temple Tumble

Spil skal blive ved med at være sjovt

Sæt indbetalingsgrænser, før du spiller, jag aldrig tab, og hold jævnligt pauser. Hvis spil holder op med at være sjovt, kan du få gratis og fortrolig hjælp døgnet rundt.

Værktøjer til ansvarligt spil