Kun 18+. Spil kan være vanedannende. Spil ansvarligt.

Spilleautomat fra Pragmatic Play

Wild Wild Rage

RTP
96 %
Volatilitet
Høj
Maksgevinst
4.600x

Pragmatic Play udgav spilleautomaten Wild Wild Rage i 2024. Spillet har 576 måder at vinde på. Vigtigste funktion: wildsymboler. Nøgletal: en RTP på 96 %, høj volatilitet og en maksgevinst på 4.600x indsatsen.

Annonceoplysning: vi tjener i øjeblikket ikke noget på de viste brands; hvis det ændrer sig, vil det stå ved hvert tilbud. Sådan tjener vi penge

Spil hos Aurivo Casino (åbner i en ny fane)

Har Pragmatic Play · tjek, at Wild Wild Rage findes i spiludvalget i dit land.

18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. 30x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 200 spins på Book of Dead til 0,20 US$. Krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Alle vilkår gælder.

Vigtigste vilkår

Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

Læs hele guidenBliv gratis medlem for at have din favoritliste på alle dine enheder
Mere
1.022 spilleautomater fra Pragmatic Play Bliv gratis medlem for at følge og se nye spilleautomater fra Pragmatic Play først

Wild Wild Rage

RTP
96 %
Volatilitet
Høj
Maksgevinst
4.600x

Kort svar

Wild Wild Rage er en spilleautomat fra Pragmatic Play (2024) med en RTP på 96 %, høj volatilitet og en maksgevinst på 4.600x. Spillet bruger 576 måder og har wildsymboler. RTP'en kan variere fra casino til casino.

På denne side9 afsnit

Vigtigste specifikationer

RTP
96 %
0,04 procentpoint under medianen (96,04 %)
Volatilitet
Høj5 af 6 på vores volatilitetsskala
Maksgevinst
4.600x
Højere end 40 % af spilleautomaterne i vores database
Udbetaling
576 måder
Udgivet
22. sep. 2024

Ikke offentliggjort af udvikleren: gitter, indsatsinterval, jackpot

Casinoer med spil fra Pragmatic Play

Annonceoplysning: vi tjener i øjeblikket ikke noget på de viste brands; hvis det ændrer sig, vil det stå ved hvert tilbud. Sådan tjener vi penge

  • Aurivo Casino100 % op til 1.000 $ + 200 free spins30x bonussenHar Pragmatic Play
    Spil hos Aurivo Casino (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. 30x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 200 spins på Book of Dead til 0,20 US$. Krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

  • Velmora150 free spins uden omsætningskrav Behold alle gevinsterUden omsætningskravHar Pragmatic Play
    Spil hos Velmora (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. Intet omsætningskrav. 7 dage. 150 spins på Big Bass Bonanza til 0,10 US$. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

  • Lunaro100 % op til 300 $ + 100 free spins25x bonussenHar Pragmatic Play
    Spil hos Lunaro (åbner i en ny fane)

    18+. Nye kunder. Min. indb. 10 US$. 25x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 100 spins på Gates of Olympus til 0,20 US$. Alle vilkår gælder.

    Vigtigste vilkår

    Alle væsentlige vilkår står i linjen ovenfor.

    Alle vilkår gælder. Spil ansvarligt.

Tjek, at Wild Wild Rage findes i spiludvalget i dit land.

Hvad koster en time?

Temaer:

Andet
Medlemsadgang – hele guiden er låst op

Sådan spiller du Wild Wild Rage (kun medlemmer)

I stedet for faste linjer udbetaler ens symboler på tilstødende hjul i enhver position, startende fra hjulet længst til venstre. Jo flere ens symboler der er på hvert hjul, jo flere måder udbetaler kombinationen på.

Wild Wild Rage udbetaler med 576 måder.

  1. Sæt din indsats. Vælg din samlede indsats pr. spin. Gevinster udbetales som multipla af denne indsats.
  2. Tjek gevinsttabellen. Åbn spillets infoskærm for at se, hvad hvert symbol udbetaler, og de præcise regler for denne version.
  3. Spin. Resultatet af hvert spin afgøres af en certificeret tilfældighedsgenerator, uafhængigt af tidligere spins.

Den komplette guide til Wild Wild Rage: sådan fungerer gevinsterne, 1 funktion og 3 strategitips

  • Din indsatsplan: et budget på 50 US$ → cirka 0,17 US$ pr. spin (høj volatilitet)
  • Hvad 96 % RTP koster pr. 100 US$ omsat: 4,00 US$ i gennemsnit
  • 1 funktion forklaret: wildsymboler
  • Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$, tjekket mod minimumsindsatsen på 0,20 US$
  • 4 spilleautomater i samme stil og med højere RTP (op til 98,12 %)
  • Strategitips og en planlægger til spillesessioner for Wild Wild Rage

Gratis · intet betalingskort · kun 18+

Sælges aldrig · eksportér eller slet når som helst · Hvad får medlemmer?

Sådan fungerer gevinsterne (kun medlemmer)

Hvad 96 % RTP koster pr. 100 US$ omsat, maksgevinsten på 4.600x ved en indsats på 1 US$

Topgevinsten er begrænset til 4.600x din indsats. På et spin til 1 US$ er det 4.600 US$; til 0,20 US$ er det 920 US$. Når loftet er nået, slutter runden som regel med det samme.

Hvad 96 % RTP betyder

Forventet tilbagebetaling = indsats × 96 %
Over 100 US$ i samlede indsatser er det gennemsnitlige tab på lang sigt 4,00 US$

RTP er et langsigtet gennemsnit over millioner af spins. En enkelt spillesession kan ende langt over eller under, især på et spil med høj volatilitet.

Funktioner forklaret (kun medlemmer)

1 funktion forklaret: wildsymboler

Wildsymboler

Wilds erstatter almindelige gevinstsymboler og hjælper med at fuldende vindende kombinationer. De erstatter normalt ikke scatter- eller bonussymboler.

Strategitips (kun medlemmer)

  • Tilpas din indsats til volatiliteten. Høj volatilitet samler tilbagebetalingen i sjældne, store gevinster. Lange perioder med tab er normale. Hold indsatsen lille (omkring 1 % af budgettet for spillesessionen eller mindre), så du kan klare udsvingene. En enkel regel: hav et budget, der dækker mindst 300 spins, så et budget på 50 US$ svarer til en indsats på cirka 0,17 US$.

2 tips mere og en planlægger til spillesessioner

  • Omsætning af bonus: ved 96 % RTP koster det i gennemsnit cirka 40,00 US$ at omsætte for 1.000 US$. Tjek bonusvilkårene, da nogle casinoer udelukker bestemte spil. Regn på det i omsætningsberegneren.
  • Sæt grænser, før du spinner. Beslut din tabsgrænse og spilletid på forhånd, og stop, når du når en af dem. Intet mønster eller spillesystem ændrer udfaldet af et spin.

Læs mere om det i RTP og volatilitet på spilleautomater forklaret og bankroll management.

Passer den til dit budget? (kun medlemmer)

Indsatsplaner for budgetter fra 20 US$ til 250 US$, tjekket mod minimumsindsatsen på 0,20 US$

Ved høj volatilitet anbefaler vi et budget på mindst 300 spins. Her kan du se, hvad det betyder for Wild Wild Rage.

Indsatsplaner for Wild Wild Rage
BudgetIndsats pr. spinIndsatsintervalGennemsnitlig omkostning for 300 spins
20 US$0,07 US$Under minimumsindsatsen på 0,20 US$0,80 US$
50 US$0,17 US$Under minimumsindsatsen på 0,20 US$2 US$
100 US$0,33 US$Passer4 US$
250 US$0,83 US$Passer10 US$

Kun gennemsnit: en kort spillesession kan ende langt over eller under. Sæt en tabsgrænse, før du spiller.

Samme stil, bedre RTP (kun medlemmer)

4 spilleautomater i samme stil og med højere RTP (op til 98,12 %)

Spilleautomater med samme mekanik (måder at vinde på) og volatilitet (høj) som Wild Wild Rage, med en højere offentliggjort RTP. Casinoer kan stadig køre lavere versioner af dem alle.

Spørgsmål

Ofte stillede spørgsmål

Hvem står bag Wild Wild Rage?

Wild Wild Rage er udviklet af Pragmatic Play og udkom i 2024.

Hvad er RTP'en på Wild Wild Rage?

Standard-RTP'en på Wild Wild Rage er 96 %.

Har Wild Wild Rage høj volatilitet?

Wild Wild Rage har høj volatilitet. Høj volatilitet samler tilbagebetalingen i sjældne, store gevinster.

Hvad er maksgevinsten på Wild Wild Rage?

Maksgevinsten på Wild Wild Rage er 4.600x din indsats, hvilket svarer til 4.600 US$ på et spin til 1 US$.

Kan jeg spille Wild Wild Rage gratis?

Ikke på GambGenius i øjeblikket: vi viser ingen officiel demo af Wild Wild Rage fra Pragmatic Play.

Har Wild Wild Rage bonuskøb?

Der er ikke angivet noget bonuskøb for Wild Wild Rage i de kilder, vi har tjekket.

Hvor kan jeg spille Wild Wild Rage?

Aurivo Casino, Velmora og Lunaro har spil fra Pragmatic Play. Tjek, at Wild Wild Rage findes i spiludvalget i dit land, før du opretter dig. 18+ · Nye kunder · Vilkår gælder. Tilgængelighed varierer fra land til land.

Hvor disse data kommer fra

Specifikationerne kommer fra 1 uafhængig slotdatabase. Casinoer kan køre versioner med lavere RTP, så tjek altid spillets regler, før du spiller.

GambGenius' redaktion

Specifikationer tjekket

Vores redaktører læser alle vilkår for hvert tilbud og beregner den forventede værdi af hver bonus, før den kommer på listen. Læs vores redaktionelle politik.

Bliv gratis medlem for at have din favoritliste på alle dine enheder

Wild Wild Rage · Aurivo Casino · 100 % op til 1.000 $

Spil hos Aurivo (åbner i en ny fane)

18+. Nye kunder. Min. indb. 20 US$. 30x omsætning af bonus. Maks. indsats 5 US$. 30 dage. 200 spins på Book of Dead til 0,20 US$. Krediteres fordelt med 20 om dagen over 10 dage. Alle vilkår gælder.

Som Wild Wild Rage

Lignende spilleautomater fra andre studier

Spil skal blive ved med at være sjovt

Sæt indbetalingsgrænser, før du spiller, jag aldrig tab, og hold jævnligt pauser. Hvis spil holder op med at være sjovt, kan du få gratis og fortrolig hjælp døgnet rundt.

Værktøjer til ansvarligt spil