Endast 18+. Spel om pengar kan vara beroendeframkallande – Spela ansvarsfullt.

Slot från Inspired Entertainment

Santa LinKing

RTP
95 %
Volatilitet
Medel
Maxvinst
500x

Santa LinKing är en onlineslot från Inspired Entertainment som släpptes 2022. Den spelas på ett 5×3-rutnät med 20 vinstlinjer. Huvudfunktioner: hold and win-funktion, respins och gamblefunktion. I korthet: RTP på 95 %, medelhög volatilitet och maxvinst på 500x insatsen. Teman: jul och kungligheter. Den ingår i Reel King-serien.

Se de bästa slotcasinona

Vi har inte bekräftat vilken partner som har det här spelet.

Läs hela guidenGå med gratis för att ha din lista på alla enheter
Mer
285 slots från Inspired Entertainment Gå med gratis för att följa och se nya slots från Inspired Entertainment först
Sloten Santa LinKing från Inspired Entertainment

Snabbt svar

Santa LinKing är en slot från Inspired Entertainment (2022) med en RTP på 95 %, medelhög volatilitet och en maxvinst på 500x. Den har 20 vinstlinjer. Funktioner: hold and win, respins och gamblefunktion. RTP kan variera mellan casinon.

På den här sidan9 avsnitt

Viktiga uppgifter

RTP
95 %
1,04 procentenheter under medianen (96,04 %)
Volatilitet
Medel3 av 6 på vår volatilitetsskala
Maxvinst
500x
Högre än 4 % av slotsen i vår databas
Spelplan
5×3
Vinster
20 vinstlinjer
Släppt
25 nov. 2022
Insatsintervall
0,10 US$–100 US$
Jackpott
Ingen

Högst rankade casinon (kontrollera att spelet finns)

Vi har inte bekräftat vilken partner som har det här spelet.

Reklamupplysning: vi tjänar för närvarande ingenting på de listade varumärkena; om det ändras står det vid varje erbjudande. Så tjänar vi pengar

  • Aurivo Casino100 % upp till 1 000 US$ + 200 free spins30x på bonusen
    Få 200 free spins + 100 % hos Aurivo Casino (öppnas i ny flik)

    18+. Nya kunder. Min. insättning 20 US$. 30x omsättning på bonusen. Maxinsats 5 US$. 30 dagar. 200 free spins på Book of Dead à 0,20 US$. Delas ut i dagliga omgångar om 20 under 10 dagar. Fullständiga villkor gäller.

    Viktiga villkor

    Alla viktiga villkor står på raden ovan.

    Fullständiga villkor gäller. Spela ansvarsfullt.

  • Velmora150 free spins utan omsättningskrav Behåll alla vinsterInget omsättningskrav
    Hämta 150 free spins utan omsättningskrav hos Velmora (öppnas i ny flik)

    18+. Nya kunder. Min. insättning 20 US$. Inget omsättningskrav. 7 dagar. 150 free spins på Big Bass Bonanza à 0,10 US$. Fullständiga villkor gäller.

    Viktiga villkor

    Alla viktiga villkor står på raden ovan.

    Fullständiga villkor gäller. Spela ansvarsfullt.

  • Kronos Royale200 % upp till 2 000 US$ + 10 % cashback varje vecka40x på bonusen
    Få 200 % i bonus hos Kronos Royale (öppnas i ny flik)

    18+. Nya kunder. Min. insättning 50 US$. 40x omsättning på bonusen. Maxinsats 10 US$. 60 dagar. Fullständiga villkor gäller.

    Viktiga villkor
    Cashback
    Cashback: 10 % av nettoförlusterna på casinot varje vecka (måndag till söndag), utbetalt som riktiga pengar utan omsättningskrav varje måndag, upp till 500 US$ per vecka.

    Fullständiga villkor gäller. Spela ansvarsfullt.

Spelutbudet varierar mellan casinon och länder.

Vad kostar en timme?

Teman:

Jul och vinterKungligheter och slott

Ingår i serien Reel King.

Medlemsåtkomst – hela guiden upplåst

Så spelar du Santa LinKing (endast medlemmar)

Vinster betalas ut när likadana symboler landar på en aktiv vinstlinje, oftast från vänster till höger med start från hjulet längst till vänster. Din totala insats fördelas över linjerna, och varje linjevinst är linjeinsatsen gånger symbolens värde i vinsttabellen.

Santa LinKing spelas på en spelplan om 5×3 med 20 vinstlinjer.

  1. Välj din insats. Välj din totala insats per snurr mellan 0,10 US$ och 100 US$. Vinster betalas ut som multiplar av insatsen.
  2. Kolla vinsttabellen. Öppna spelets informationsruta för att se vad varje symbol betalar och de exakta reglerna för den här versionen.
  3. Snurra. Resultatet av varje snurr avgörs av en certifierad slumpgenerator, oberoende av tidigare snurr.

Hela guiden till Santa LinKing: så fungerar vinsterna, 3 funktioner och 3 strategitips

  • Din insatsplan: en budget på 50 US$ → ungefär 0,25 US$ per snurr (medelhög volatilitet)
  • Vad en RTP på 95 % kostar per 100 US$ i omsättning: 5,00 US$ i genomsnitt
  • 3 funktioner förklarade: hold and win, respins, gamblefunktion
  • Insatsplaner för budgetar från 20 US$ till 250 US$, kontrollerade mot minsta insatsen på 0,10 US$
  • 4 slots i samma stil med högre RTP (upp till 98,06 %)
  • Strategitips och en sessionsplanerare för Santa LinKing

Gratis · inget kort · endast 18+

Säljs aldrig · exportera eller radera när du vill · Vad får medlemmar?

Så fungerar vinsterna (endast medlemmar)

Vad en RTP på 95 % kostar per 100 US$ i omsättning, maxvinsten på 500x vid en insats på 1 US$

Högsta vinsten är begränsad till 500x insatsen. På ett snurr för 1 US$ blir det 500 US$; på 0,20 US$ blir det 100 US$. När taket nås avslutas rundan oftast direkt.

Vad en RTP på 95 % betyder

Förväntad återbetalning = insats × 95 %
Över totala insatser på 100 US$ är den genomsnittliga förlusten på lång sikt 5,00 US$

RTP är ett långsiktigt genomsnitt över miljontals snurr. En enskild session kan sluta långt över eller under det, särskilt i ett spel med medelhög volatilitet.

Funktioner förklarade (endast medlemmar)

3 funktioner förklarade: hold and win, respins, gamblefunktion

Hold and win

Landar tillräckligt många särskilda pengar- eller myntsymboler startar en respinsfunktion: symbolerna låses på plats, räknaren för respins nollställs varje gång en ny landar, och deras värden samlas in när funktionen tar slut.

Respins

Utvalda hjul eller hela spelplanen snurrar igen utan ny insats, oftast utlöst av en viss symbolkombination eller en nära-vinst-funktion.

Gamblefunktion

Efter en vinst kan du riskera den på en dubbelt-eller-kvitt-gissning, till exempel ett korts färg. Den förbättrar inte spelets långsiktiga återbetalning.

Strategitips (endast medlemmar)

  • Anpassa insatsen efter volatiliteten. Medelhög volatilitet balanserar träffrekvens och vinststorlek. Räkna med torrperioder mellan funktionerna, men inga extrema svängningar. En enkel regel: ta med en budget som räcker till minst 200 snurr, så en budget på 50 US$ ger en insats på ungefär 0,25 US$.

2 tips till och en sessionsplanerare

  • Omsättning av bonus: med en RTP på 95 % kostar det i genomsnitt ungefär 50,00 US$ att omsätta 1 000 US$. Läs bonusvillkoren, eftersom vissa casinon undantar specifika spel. Räkna på dina siffror i omsättningskalkylatorn.
  • Sätt gränser innan du snurrar. Bestäm din förlustgräns och speltid i förväg och sluta när du når någon av dem. Inget mönster eller spelsystem ändrar utfallet av ett snurr.

Läs mer i RTP och volatilitet i slots förklarat och hantera din spelkassa.

Passar den din budget? (endast medlemmar)

Insatsplaner för budgetar från 20 US$ till 250 US$, kontrollerade mot minsta insatsen på 0,10 US$

Vid medelhög volatilitet föreslår vi en budget som räcker till minst 200 snurr. Så här blir det för Santa LinKing (insatser från 0,10 US$ upp till en maxinsats på 100 US$).

Insatsplaner för Santa LinKing
BudgetInsats per snurrGenomsnittlig kostnad för 200 snurr
20 US$0,10 US$1 US$
50 US$0,25 US$2,50 US$
100 US$0,50 US$5 US$
250 US$1,25 US$12,50 US$

Endast genomsnitt: en kort session kan sluta långt över eller under dem. Sätt en förlustgräns innan du spelar.

Samma stil, bättre RTP (endast medlemmar)

4 slots i samma stil med högre RTP (upp till 98,06 %)

Slots med samma mekanik (vinstlinjer) och volatilitet (medelhög) som Santa LinKing, med högre publicerad RTP. Casinon kan ändå köra lägre versioner av vilken som helst av dem.

Frågor

Vanliga frågor

Vem har gjort Santa LinKing?

Santa LinKing är utvecklad av Inspired Entertainment och släpptes 2022.

Vilken RTP har Santa LinKing?

Standard-RTP för Santa LinKing är 95 %.

Har Santa LinKing hög volatilitet?

Santa LinKing har medelhög volatilitet. Medelhög volatilitet balanserar träffrekvens och vinststorlek.

Vilken är maxvinsten i Santa LinKing?

Maxvinsten i Santa LinKing är 500x insatsen, vilket blir 500 US$ på ett snurr för 1 US$.

Kan jag spela Santa LinKing gratis?

Inte på GambGenius just nu: vi listar ingen officiell demo av Santa LinKing från Inspired Entertainment.

Har Santa LinKing bonusköp?

Inget bonusköp anges för Santa LinKing i de källor vi har kontrollerat.

Varifrån uppgifterna kommer

Uppgifterna kommer från spelleverantörens egen webbplats och 1 oberoende slotdatabas. Casinon kan köra versioner med lägre RTP, så kontrollera alltid spelreglerna innan du spelar.

Spelgrafik © Inspired Entertainment, visas för att identifiera spelet.

GambGenius redaktion

Fakta kontrollerade

Vår redaktion läser hela villkoren för varje erbjudande och räknar ut väntevärdet för varje bonus innan den listas. Läs vår redaktionella policy.

Gå med gratis för att ha din lista på alla enheter

Santa LinKing · Högst rankade casinon

Se de bästa slotcasinona

Vi har inte bekräftat vilken partner som har det här spelet.

Finns inte hos våra partner

Liknande slots som du kan spela hos våra partner

18+ · Nya kunder · Villkor gäller. Tillgängligheten varierar mellan länder.

Spel ska förbli roligt

Sätt insättningsgränser innan du spelar, jaga aldrig förluster och ta regelbundna pauser. Om spelandet slutar vara roligt finns kostnadsfri och konfidentiell hjälp dygnet runt.

Verktyg för ansvarsfullt spelande