Endast 18+. Spel om pengar kan vara beroendeframkallande – Spela ansvarsfullt.

Slot från Games Global

Triple Magic

RTP
95,45 %
Volatilitet
Medel

Triple Magic är en slot från Games Global, lanserad 2014. Nyckeltal: RTP på 95,45 % och medelhög volatilitet. Tema: fantasy.

Spela hos Kronos Royale (öppnas i ny flik)

Har spel från Games Global · kontrollera att Triple Magic finns i spelutbudet i ditt land.

18+. Nya kunder. Min. insättning 50 US$. 40x omsättning på bonusen. Maxinsats 10 US$. 60 dagar. Fullständiga villkor gäller.

Viktiga villkor

18+. Endast nya kunder. Minsta insättning 50 US$. Omsättningskrav 40x på bonusen. Maxinsats 10 US$ under omsättningen. Cashback: 10 % av nettoförlusterna på casinot varje vecka (måndag till söndag), utbetalt som riktiga pengar utan omsättningskrav varje måndag, upp till 500 US$ per vecka. Erbjudandet gäller i 60 dagar. Fullständiga villkor gäller. Spela ansvarsfullt.

Läs hela guiden
Sloten Triple Magic från Games Global

Snabbt svar

Triple Magic är en slot från Games Global (2014) med en RTP på 95,45 % och medelhög volatilitet. RTP kan variera mellan casinon.

Viktiga uppgifter

RTP
95,45 %
Volatilitet
Medel
Släppt
1 mars 2014

Inte publicerat av spelleverantören: maxvinst, spelplan, insatsintervall, jackpott

Casinon med spel från Games Global

  • Kronos Royale200 % upp till 2 000 US$ + 10 % cashback varje vecka40x på bonusenHar spel från Games Global
    Spela hos Kronos Royale (öppnas i ny flik)

    18+. Nya kunder. Min. insättning 50 US$. 40x omsättning på bonusen. Maxinsats 10 US$. 60 dagar. Fullständiga villkor gäller.

    Viktiga villkor

    18+. Endast nya kunder. Minsta insättning 50 US$. Omsättningskrav 40x på bonusen. Maxinsats 10 US$ under omsättningen. Cashback: 10 % av nettoförlusterna på casinot varje vecka (måndag till söndag), utbetalt som riktiga pengar utan omsättningskrav varje måndag, upp till 500 US$ per vecka. Erbjudandet gäller i 60 dagar. Fullständiga villkor gäller. Spela ansvarsfullt.

Kontrollera att Triple Magic finns i spelutbudet i ditt land.

Vad kostar en timme?

Teman:

Medlemsåtkomst – hela guiden upplåst

Så spelar du Triple Magic (endast medlemmar)

Det här spelet använder ett eget system för att räkna ut vinster. Kontrollera vinsttabellen i spelet för exakt hur kombinationer bildas.

  1. Välj din insats. Välj din totala insats per snurr. Vinster betalas ut som multiplar av insatsen.
  2. Kolla vinsttabellen. Öppna spelets informationsruta för att se vad varje symbol betalar och de exakta reglerna för den här versionen.
  3. Snurra. Resultatet av varje snurr avgörs av en certifierad slumpgenerator, oberoende av tidigare snurr.

Hela guiden till Triple Magic: så fungerar vinsterna och 3 strategitips

  • Din insatsplan: en budget på 50 US$ → ungefär 0,25 US$ per snurr (medelhög volatilitet)
  • Vad en RTP på 95,45 % kostar per 100 US$ i omsättning: 4,55 US$ i genomsnitt
  • Insatsplaner för budgetar från 20 US$ till 250 US$, kontrollerade mot minsta insatsen på 0,25 US$
  • Strategitips och en sessionsplanerare för Triple Magic

Gratis · inget kort · endast 18+

Säljs aldrig · exportera eller radera när du vill · Vad får medlemmar?

Så fungerar vinsterna (endast medlemmar)

Vad en RTP på 95,45 % kostar per 100 US$ i omsättning

Vad en RTP på 95,45 % betyder

Förväntad återbetalning = insats × 95,45 %
Över totala insatser på 100 US$ är den genomsnittliga förlusten på lång sikt 4,55 US$

RTP är ett långsiktigt genomsnitt över miljontals snurr. En enskild session kan sluta långt över eller under det, särskilt i ett spel med medelhög volatilitet.

Funktioner förklarade (endast medlemmar)

Vad informationsrutan listar

Inga specialfunktioner anges för det här spelet i de källor vi har kontrollerat. Kontrollera spelets informationsruta för detaljer.

Strategitips (endast medlemmar)

  • Anpassa insatsen efter volatiliteten. Medelhög volatilitet balanserar träffrekvens och vinststorlek. Räkna med torrperioder mellan funktionerna, men inga extrema svängningar. En enkel regel: ta med en budget som räcker till minst 200 snurr, så en budget på 50 US$ ger en insats på ungefär 0,25 US$.

2 tips till och en sessionsplanerare

  • Omsättning av bonus: med en RTP på 95,45 % kostar det i genomsnitt ungefär 45,50 US$ att omsätta 1 000 US$. Läs bonusvillkoren, eftersom vissa casinon undantar specifika spel. Räkna på dina siffror i omsättningskalkylatorn.
  • Sätt gränser innan du snurrar. Bestäm din förlustgräns och speltid i förväg och sluta när du når någon av dem. Inget mönster eller spelsystem ändrar utfallet av ett snurr.

Läs mer i RTP och volatilitet i slots förklarat och hantera din spelkassa.

Passar den din budget? (endast medlemmar)

Insatsplaner för budgetar från 20 US$ till 250 US$, kontrollerade mot minsta insatsen på 0,25 US$

Vid medelhög volatilitet föreslår vi en budget som räcker till minst 200 snurr. Så här blir det för Triple Magic.

Insatsplaner för Triple Magic
BudgetInsats per snurrInsatsintervallGenomsnittlig kostnad för 200 snurr
20 US$0,10 US$Under minsta insatsen på 0,25 US$0,91 US$
50 US$0,25 US$Passar2,27 US$
100 US$0,50 US$Passar4,55 US$
250 US$1,25 US$Passar11,37 US$

Endast genomsnitt: en kort session kan sluta långt över eller under dem. Sätt en förlustgräns innan du spelar.

Frågor

Vanliga frågor

Vem har gjort Triple Magic?

Triple Magic är utvecklad av Games Global och släpptes 2014.

Vilken RTP har Triple Magic?

Standard-RTP för Triple Magic är 95,45 %.

Har Triple Magic hög volatilitet?

Triple Magic har medelhög volatilitet. Medelhög volatilitet balanserar träffrekvens och vinststorlek.

Kan jag spela Triple Magic gratis?

Inte på GambGenius just nu: vi listar ingen officiell demo av Triple Magic från Games Global.

Har Triple Magic bonusköp?

Inget bonusköp anges för Triple Magic i de källor vi har kontrollerat.

Var kan jag spela Triple Magic?

Kronos Royale har spel från Games Global. Kontrollera att Triple Magic finns i spelutbudet i ditt land innan du registrerar dig. 18+ · Nya kunder · Villkor gäller. Tillgängligheten varierar mellan länder.

Varifrån uppgifterna kommer

Uppgifterna kommer från 1 oberoende slotdatabas. Casinon kan köra versioner med lägre RTP, så kontrollera alltid spelreglerna innan du spelar.

Spelgrafik © Games Global, visas för att identifiera spelet.

Triple Magic · Kronos Royale · 200 % upp till 2 000 US$

Spela hos Kronos Royale (öppnas i ny flik)

18+. Nya kunder. Min. insättning 50 US$. 40x omsättning på bonusen. Maxinsats 10 US$. 60 dagar. Fullständiga villkor gäller.

Spel ska förbli roligt

Sätt insättningsgränser innan du spelar, jaga aldrig förluster och ta regelbundna pauser. Om spelandet slutar vara roligt finns kostnadsfri och konfidentiell hjälp dygnet runt.

Verktyg för ansvarsfullt spelande