Alleen 18+. Gokken kan verslavend zijn – Speel verantwoord.

Zo beoordelen we casino’s en bookmakers

Elke score op GambGenius komt van dezelfde zes gewogen pijlers, toegepast via hetzelfde reviewproces.

Bijgewerkt

De zes beoordelingspijlers

PijlerGewicht
Bonuswaarde25%
Vergunning en betrouwbaarheid20%
Uitbetalingssnelheid20%
Spellen en markten15%
Mobiele ervaring10%
Klantenservice10%

Elke pijler krijgt een score op een schaal van 10. De totaalscore is het gewogen gemiddelde, afgerond op één decimaal.

Waar elke pijler naar kijkt

PijlerGewichtWaar we naar kijken
Bonuswaarde25%De inzetvereiste en waarvoor die geldt, de geschatte waarde bij 96% RTP, regels voor de maximale inzet, plafonds voor winst en de geldigheid.
Vergunning en betrouwbaarheid20%Wie de aanbieder een vergunning geeft, hoe lang die al actief is en of de voorwaarden duidelijk en vooraf vermeld zijn.
Uitbetalingssnelheid20%Opgegeven uitbetalingstijden, het aantal en soort betaalmethoden, kosten en opnamelimieten voor zover vermeld.
Spellen en markten15%Casino’s: de omvang van de lobby en de studio’s die worden aangeboden. Bookmakers: aangeboden sporten, diepgang van de markten en functies.
Mobiele ervaring10%Hoe de site of app op een telefoon werkt: aanmelden, de kassa, het vinden van de voorwaarden en de hulpmiddelen voor verantwoord spelen.
Klantenservice10%Kanalen en openingstijden van de klantenservice, en hoe makkelijk je een mens te spreken krijgt.

Elke review toont onder ‘Waarom deze score’ het bewijs achter elke pijler. Waar een pijler op ons oordeel berust in plaats van op een cijfer, staat dat in de review.

Probeer je eigen weging

Minder, Normaal of Meer vermenigvuldigt het gepubliceerde gewicht van elke pijler (×0,5, ×1, ×2). De casino’s hieronder veranderen van volgorde terwijl je aanpast; onze gepubliceerde ranglijst blijft zoals hij is.

Bonuswaarde (25%)
Vergunning en betrouwbaarheid (20%)
Uitbetalingssnelheid (20%)
Spellen en markten (15%)
Mobiele ervaring (10%)
Klantenservice (10%)
  1. Aurivo Casino 9,6
  2. Velmora 9,5
  3. Kronos Royale 9,4
  4. Lunaro 9,2
  5. Solstice Spins 9,2
  6. Opalis 9,1

Zo worden ranglijsten geordend

Lijsten staan in volgorde van score. Hebben twee merken dezelfde score, dan komt het merk met de hoogste geschatte waarde eerst (bij bookmakers de gemiddelde waarde van de free bet bij odds van 3.00), daarna is de volgorde alfabetisch, zodat geen enkele lijst tussen updates door toeval verandert. Commissie verandert nooit een score of positie, en een merk dat ons niets betaalt, wordt volgens precies dezelfde regels gerangschikt.

Ons reviewproces

  1. Controle van de vergunning. We bevestigen de vergunning bij de toezichthouder en bekijken de klachtengeschiedenis van de aanbieder.
  2. Controle van betalingen. We controleren stort- en opnamemethoden, limieten, kosten en opgegeven uitbetalingstijden.
  3. Bonusaudit. We lezen de volledige voorwaarden en berekenen de totale inzetvereiste en de verwachte waarde.
  4. Spellen en markten. We bekijken de spellobby, live tafels, marges op odds en mobiele apps.
  5. Hulpmiddelen voor verantwoord spelen. We bevestigen dat stortingslimieten, time-outs en zelfuitsluiting beschikbaar zijn.
  6. Controle van de klantenservice. We bekijken de supportkanalen, openingstijden en manieren om contact op te nemen.

Staat er in een review dat iets ‘in onze tests’ is gemeten, dan heeft dat merk een gedateerd testverslag. Het kader ‘Reikwijdte van de review’ in elke review zegt duidelijk wat nog niet is getest.

Zo waarderen we bonussen

We geven de voorkeur aan aanbiedingen met een lage inzetvereiste alleen op de bonus, zonder maximale uitbetaling, met redelijke regels voor de maximale inzet en een realistische termijn. De verwachte waarde berekenen we met de formule uit onze gids over inzetvereisten.

Zo schatten we de waarde

De ‘Geschatte waarde’ bij elke aanbieding is de bonus min de gemiddelde kosten van het rondspelen, bij een RTP van 96% en een storting van US$ 100 (of de storting waarmee je de volledige bonus krijgt, als die lager is). Free spins tellen mee als spins × spinwaarde × 96%, min de kosten van een eventuele inzetvereiste op de winst. Het is dezelfde rekensom als in onze inzetvereiste-calculator.

Rekenvoorbeeld: Aurivo Casino

Bonus US$ 100 bij een storting van US$ 100
Inzetvereiste US$ 3.000 × 4% huisvoordeel = US$ 120 verwachte kosten
Free spins ≈ US$ 38,40
Geschatte waarde ≈ +US$ 18

Het is een gemiddelde over veel spelers, geen voorspelling: elke afzonderlijke sessie kan ruim boven of onder dat bedrag eindigen. Free bets van bookmakers worden gewaardeerd bij eerlijke odds van 3.00: een free bet zonder terugbetaling van de inzet is nominale waarde × (odds − 1) ÷ odds waard, twee derde van de nominale waarde.

Waar de slotgegevens vandaan komen

Slotpagina’s tonen de RTP, volatiliteit, maximale winst en het speelveld die de studio voor het spel publiceert. Publiceert een studio een cijfer niet, dan staat er ‘Niet gepubliceerd’ in plaats van een schatting. Veel studio’s brengen meerdere RTP-versies van dezelfde slot uit en elk casino kiest welke het draait, dus check altijd de RTP in het infoscherm van het spel voordat je speelt.

Redactiebeleid

Gidsen vermelden de primaire bronnen waaraan ze zijn getoetst en krijgen alleen dan het label ‘Feiten gecontroleerd’; bij elke gids staat wanneer hij is bijgewerkt en wanneer de volgende controle na 90 dagen gepland staat. Aanbiedingen worden opnieuw gecontroleerd zodra een aanbieder de voorwaarden wijzigt, en bij elke aanbieding staat wanneer de voorwaarden voor het laatst zijn gecontroleerd. Correcties voeren we snel door – mail naar hello@gambgenius.com als je een fout ziet.

Commerciële onafhankelijkheid

We kunnen commissie van aanbieders ontvangen, maar geen enkele aanbieder kan betalen voor een hogere score of een betere positie in onze onafhankelijke ranglijsten.

Gokken moet leuk blijven

Stel stortingslimieten in voordat je speelt, jaag nooit verliezen na en neem regelmatig pauze. Is gokken niet meer leuk, dan is er dag en nacht gratis en vertrouwelijke hulp.

Hulpmiddelen voor verantwoord spelen